Haber Detayı
30 Eylül 2013 - Pazartesi 16:46
 
Rize'deki Cinsel İstismar Olayı ile İlgili Konuştu
Diğer Haberi
Rize'deki Cinsel İstismar Olayı ile İlgili Konuştu

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yaşanan Cinsel İstismar Suçlaması

Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Şafak Sünbül, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan cinsel istismar suçlaması ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Şafak Sünbül, yaptığı yazılı açıklamada, yerel ve ulusal basınımızda yer alan haber ile ilgili olarak; Genel Sekreterliğimize bağlı olarak hizmet veren T.C. Sağlık Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktor ve müteahhit firma personeli arasında yaşanan cinsel istismar suçlaması ile ilgili yasal soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Sünbül, konuyla ilgili olarak olayın hastane yönetimi tarafından öğrenildiği anda idari soruşturma başlatıldığını ve şuan itibari ile idari soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

Sünbül, konu ile ilgili soruşturma süreci devam ettiği için soruşturmanın salahiyeti açısından adı geçen firma personelinin çalıştığı birim hastane yönetimi tarafından değiştirilmiştir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'deki, Cinsel, İstismar, Olayı, ile, İlgili, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı