Haber Detayı
11 Şubat 2017 - Cumartesi 11:09 Bu haber 445 kez okundu
 
Rize'deki Huzur Operasyonunda Yok Yok.
Rize Haberi
Rize'deki Huzur Operasyonunda Yok Yok.

Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından, Halkımızın güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlamak, can ve mal güvenliğini en üst düzeyde tesis edebilmek amacı İl merkezi ve İlçelerimizde yaklaşık 420 polisin katılımı ile Türkiye Güven Huzur Operasyonu gerçekleştirilmiştir.

Rize'nin  giriş çıkış noktalarında, eğlence ve umuma açık yerlerinde eşzamanlı olarak yapılan araç, kişi araması ve trafik kontrolü sonucunda;

//

Asayiş yönünden;

-1662 şahsın GBT sorgulaması yapılmış,

-Alipaşa uygulama noktasında 6136 SKM suçundan aranan F. M. B. isimli şahıs,

-Bir iş yerinde yaralama suçundan aranan H.M. isimli şahıs,

-Kalkandere ilçesi uygulama noktasında 2918 SKM suçundan aranan D. S. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır.

-Ardeşen ilçesinde bir kafede müşteri olarak bulunan K.Y. isimli şahıs üzerinden bir adet ruhsatsız BROWNİNG marka tabanca ve bu silaha ait şarjörde basılı 7 adet MKE yapımı mermi ele geçirilmiştir.

-Dağbaşı Mevkiinde bulunan bir iş yerinde müşteri olarak bulunan Ö.B. isimli şahıs üzerinden el yapımı ruhsatsız bir adet üzerinde PIETRO BERETTA ibareli tabanca ve bu silaha ait şarjör içerisinde basılı 8 adet MKE yapımı fişek elde edilmiştir.

//

-Fındıklı İlçesi, 53 … 321 plaka sayılı araçtan 5.16 gr Esrar ve kova tabir edilen uyuşturucu madde kullanımında kullanılan düzenek ele geçirilmiş, araç içerisinde bulunan U.İ. ve Y.T. isimli şahıslar,

-Ardeşen İlçesi, 53 … 237 plaka sayılı araç içerisinden 12 gr Esrar ele geçirilmiş ve araç içerisinde bulunan S.Ç., Ö.K., E.B. ve B.S. isimli şahıslar gerekli adli işlemler yapılmak üzere gözaltına alınmıştır.

-Bir otobüs firması şoförüne ve 1 şahsa Tütün Kanununa Muhalefetten Kabahatler Kanununa göre idari yaptırım cezası uygulanmıştır.

Trafik yönünden;

-367 araç kontrol edilmiş,

-1 araç trafikten men,

-16 araca toplam 1866 TL para cezası yazılmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'deki, Huzur, Operasyonunda, Yok, Yok.,
Yorumlar
Haber Yazılımı