Haber Detayı
06 Haziran 2014 - Cuma 11:01
 
Rize'deki Naat Yarışması Sonuçlandı
Diğer Haberi
Rize'deki Naat Yarışması Sonuçlandı

ENSAR VAKFI RİZE ŞUBESİNDEN MUHTEŞEM ÖDÜLLER

Ensar Vakfı Rize Şube Başkanlığının Düzenlediği Naat Yarışması Sonuçlandı….

Ensar Vakfı Rize Şubesince her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinliklerden Naat Okuma Yarışması’nın finali 02 Haziran Pazartesi günü saat 17.30’da Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yapıldı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen şunları belirtti:

“Rize şubesi olarak her yıl çeşitli faaliyetler düzenliyoruz. Bu seneki faaliyet planımızda yer alan çalışmalardan biri de Rize ilindeki İmam Hatip Liselerindeki öğrenciler arası Naat okuma yarışması idi. Bu yarışmanın 17 öğrencinin katıldığı ön elemelerini 12 Mayıs 2014’te yaptık. Bu yarışmaya katılan bütün öğrencilerimiz ödüllendirildi. Bu ön eleme sonucunda belirlenen 6 öğrencimiz arasında belirtilen tarihte il finali yarışmamız yapıldı.

Ayrıca bu sene yine Rize genelindeki bütün İmam Hatip Ortaokulu kız ve erkek öğrencileri arasında ayrı kategorilerde olmak üzere 11 Mayıs 2014 tarihinde “O’nu Ailesinden ve Dostlarından Okuyarak Anlıyorum” temasıyla bir kitap okuma yarışması düzenlendi. Bu yarışma sınavında da dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi de Naat Yarışması finali sonrasında yapıldı.

Programların ve yarışmaların hazırlanmasında ve hediyelerin temininde maddi ve manevi emeği ve katkısı olan herkese, şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Ayrıca Ensar Vakfı Rize Şubesi olarak bizlere maddi ve manevi desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Bu tür yarışmaları önümüzdeki yıl farklı kategorilerde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”

Bu yılki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kategorilerine göre verilen ödüller ve öğrenciler de şunlardır.

NAAT OKUMA YARIŞMASI (ÖĞRENCİYE VERİLEN ÖDÜL)

Yunus Emre DİNDAR Çayeli Anadolu İHL 2000 TL. Yavuz Selim USTA Rize Anadolu İHL 1500 TL. Ebru KARADENİZ Fındıklı İHL 1000 TL.

NAAT OKUMA YARIŞMASI (DANIŞMAN ÖĞRETMENE VERİLEN ÖDÜL)

Çayeli Anadolu İHL 1000 TL. Rize Anadolu İHL 750 TL. Fındıklı İHL 500 TL.

NAAT OKUMA (OKULA VERİLEN ÖDÜL)

Çayeli Anadolu İHL 1000 TL. Rize Anadolu İHL 1000 TL. Fındıklı İHL 1000 TL.

İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARASI KİTAP OKUMA YARIŞMASI (KIZLAR ÖDÜL)

Sude PAZAR Rize Merkez İHO 1500 TL. Hilal YAMAKOĞLU Rize Merkez İHO 1000 TL. Hamdiye KAR Güneysu İHO 500 TL. Rumeysa KURT Pazar İHO 100 TL Songül TOPCU Rize Merkez İHO 100 TL Betül ÖZTÜRK Kalkandere İHO 100 TL Hilal YILDIZ Rize Merkez İHO 100 TL Feyzanur DEMİR Rize Merkez İHO 100 TL Zeynep Sude AKYÜZ İkizdere İHO 100 TL Hafsa GÜNEŞ İkizdere İHO 100 TL

İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARASI KİTAP OKUMA YARIŞMASI (ERKEKLER ÖDÜL)

Ömer Faruk ÖZBABACAN Pazar İHO 1500 TL. Ömer Faruk BAYDAR Rize Merkez İHO 1000 TL. Melih TAŞÇIOĞLU Pazar İHO 500 TL. Mirza KOTİL Rize Merkez İHO 100 TL Fevzi Efe AKKUŞ Pazar İHO 100 TL Emirhan YILMAZ Rize Merkez İHO 100 TL Ahmet Şamil VARELCİ Ardeşen İHO 100 TL Yusuf Efe KARAOSMAN Güneysu İHO 100 TL Miraç Ertuğrul YILMAZ Güneysu İHO 100 TL

Cihan ERKAN Çay İHO 100 TL

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'deki, Naat, Yarışması, Sonuçlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı