Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 21:40
 
Rize’den Ankara’ya. Ankara’dan Rize’ye..
Rize Haberi
Rize’den Ankara’ya. Ankara’dan Rize’ye..

GÜNÜ BİRLİK RİZE NOTLARI. 


Kayınpederim Faruk Hatırnaz, Rize-Pazar’daki köyünde kalp krizi geçirdi. Gece yarısı; 20 dakikada Ambulans ve doktor Dağdıbı köyüne geldi.. İlk müdahale Ambulans ’ta, sonra Kaçkar Hastane’ sinde yapıldı. Oradan Rize’deki Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne nakledildi. 


Rektör Prof.Dr. Hüseyin Kahraman hocamızı aradığımda sabah saat 06 idi ve görevinin başındaydı. Rektör Kahraman’ın üstün niteliklerini ve başarılarını çok yazdım, tekrarına girmeyeceğim. Hoca Rize ve Üniversitemiz için büyük bir şanstır. 


Aynı şekilde Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ömer Şatıroğlu,Başhekim Özcan Yavaşi hocalarımızda erken saatte görevlerinin başında bulduk. 


Sabah erken saatinde destek ve ilgilerini esirgemeyen ,Rize’nin bir önceki Milletvekili Hasan Karal, Rize’nin başarılı Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı ve  olağanüstü gayret  gösteren ,anjiyo dahil her türlü müdahaleyi gerçekleştiren, Kardiyoloji Bölümü’ndeki hoca ve görevlilere teşekkürler.. 


Şunun için yazıyorum. Rize’de güzel şeyler oluyor. Özellikle sağlık alanındaki hizmetler kusursuz bir şekilde yürüyor. Ankara’daki büyük hastaneleri aratmayacak düzeyde hizmetler veriliyor. En önemlisi, kurum yöneticileri görevlerinin başında.. Günü birlik Rize’ye gittik. Kimseye görünmeden geri döndük. 


Kaçkar kadar yüce, fındık kadar enerjik, çay kadar keyifli ve denizi kadar hırçın Karadeniz’den rüzgâr gibi esip geçtik. Daha öncesinde yazmıştım. 


“Başbakan ve Cumhurbaşkanının ilinde görev yapmak…Hem zordur, hem de onurdur”. Diye. 


Neden zordur? 


Rize’de herkes Cumhurbaşkanlığını temsil eder. Rize’de hata kabul etmez. Telafisi zordur. 


Her dönemde aynı olmuştur.. 


Bir yolunu bulup “İyi” ya da kötü” ne varsa Cumhurbaşkanına ulaştırılır. Bu nedenle Rize’de görev yapan herkesi alarmda gördük. 


ÇAYKUR..Rizespor..Hasan Kartal..  Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin  ve Rize CHP  il başkanı Saltuk Deniz ile ilgili notlarımı gelecek yazımda dile getireceğim.. Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, deneyimi ve tecrübesi üst seviyede olan başarılı bir polis şefidir. Başarıları Ankara’dan dikkatle izleniyor. Rize’de başta uyuşturucu alanda olmak üzere her alanda mücadele veriliyor. Olağanüstü gayret gösteriliyor. Polis-Vatandaş işbirliği sonuç verdi ve başarı elde edildi.  


Rize başta olmak üzere, Karadeniz yıllardan beri teröre bulaşmadı, uyuşturucuya yanaşmadı. Hem dinine bağlı, hem de cumhuriyetine sevdalı kaldı.  


Bu huzuru bozmak isteyenleri de polis affetmiyor. Bunun yanında vatandaşlarımızın duyarlılığı de çok önemli buluyorum. Çünkü devlet, her vatandaşın başında bir polis dikemez. Herkesin polisi kendi vicdanında aramalıdır. Ve güvenlik güçlerine yardımcı olmalıdır. Rize’de vatandaş-Devlet işbirliği en üst düzeyde olduğunu görmekten büyük mutluluk duydum.. Rizeli hemşerimiz Koksal Toptan. TBMM eski başkanı. Doğru Yol Partisi eski Genel Başkanı ..Eski Milli Eğitim Başkanı. Devlet ve Siyaset adamı.. Şu anda, T.C Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı olarak tecrübelerini aktarıyor, katkı sunuyor. 


Başkent Üniversitesi’nin kurucusu, dünyaca ünlü bilim adamı, hemşerimiz Prof.Dr. Mehmet Haberal’ın makamında karşılaştık. Sevgili eşi ile birlikte; oğlunu rutin kontrole getirmişlerdi. Uzunca sohbet ettik, rahmetli Demirel’i rahmetle andık, eski sağlığına kavuşan eski başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz’ı yad ettik. 


Bir yıl önce Mehmet Haberal hocamız tarafından başarılı bir şekilde ameliyat edilen ve eski sağlığına kavuşan, Danıştay 12.Dairesi başkanı İrfan Eroğlu ile, ortak dostumuz, hemşerimiz, Danıştay Üyesi Hayrettin Kadıoğlu’nun kulaklarını çınlattık. 


Rize’den Ankara’ya. Ankara’dan Rize’ye.. 

Kaynak: () - Osman YAZICI Editör:
Etiketler: Rize’den, Ankara’ya., Ankara’dan, Rize’ye.., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı