Haber Detayı
07 Haziran 2014 - Cumartesi 23:08
 
Rize Fener Lisesi ilklere Devam Ediyor VİDEO
Diğer Haberi
Rize Fener Lisesi ilklere Devam Ediyor VİDEO

Fener Lisesinden muhteşem Performans

Rize Fener Lisesi’nde tarih dersi adına bu dönem birbirinden güzel çalışmalar ortaya kondu. Okul tarih öğretmeni Volkan Civelek’in birbirinden özgün ve öğrencilerin daha çok yaparak yaşayarak öğrenmelerini amaçladığı performans ödevleri ile hazırlanan gece İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen muhteşem etkinlikle seyircilerin beğenisine sunuldu. Programa öğretmen,öğrenci, velilerin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ve Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender de katıldı. Programın sunuculuğunu Çiğdem Usta yaparken, rejideki zorlu göreve Levent Önal, Asım Yıldız ve Osman Çelik talip oldu Gelen misafirleri karşılama, onlara yardımcı olma görevini ise Gülden Özkan, Görsev Kutlu, Edanur Öksüz, Sinem Aslankaya, Yeşim Tüfekçi ve Hülya Erdost adlı öğrenciler üstlendi Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül yaptı.

Alkışlar eşliğinde jüri üyeleri sahneye davet edildi. Jüri Gürbüz OCAK, Kahan TARAKÇI, Şule CİVELEK ve Özlem İMAMOĞLU’ndan oluştu. Gecede birbirinden kaliteli beş adet film yarıştı. Filmlerin gösterimi öncesinde hazırlanış hikayeleri anlatıldı: Sarıkamış harekatı filminin hikayesi Abdullah Efe Mondros Ateşkes Antlaşması filminin hikayesi Beyzanur Yıldıran Vakay-ı Nusrat filminin hikayesi Elif Barutçu Son Yolculuk filminin hikayesi Mustafa Mandev Çanakkale Geçilmez filminin hikayesi ise Emre Meral tarafından dile getirildi. Filmlerin kamera arkası görüntülerin izletilmesi sonrası hazırlanan eğitici şarkılar canlı performans ile seyircilerin beğenisine sunuldu: Sarıkamış türküsünü Abdullah Efe, Hasan Koto, Ersin Yazıcı, Dursun Ali Tüfekçi, Soner Horoz, Serdar Öksüz seslendirdi. Mustafa Kemal Paşa türküsünü Uğurcan Kolcu, Doğancan Özgün ve Kadir Satır seslendirdi. Öğrencilere Kemençede Fatih Sultan Yıldız, Tulumda ise Gökçen Mahmutoğlu eşlik etti.

Öğrencilerce tasarlanan tişörtlerin gösteriminden sonra tüm tişörtler arasından birinci İrem Mandev , ikinci ise Nilgün Sarı oldu… Merve Gülşen Özcan’ın kendi çizimi ve seslendirdiği tarihi anekdot ve elli farklı kişice seslendirilen Gençliğe Hitabe de geceye ayrı bir renk kattı. Öğrencilerin kameralar ellerinde Rize sokaklarında çekmiş oldukları videoların kamera arkası görüntüleri yayınlandı. Bu görüntüler salonu gülmekten kırıp geçirdi.

Gecenin sonunda ise ödül töreni yapıldı:

En iyi yardımcı oyuncu ödülünü Sarıkamış filmindeki performansı ile Osman Karaosmanoğlu

En iyi mekan ödülünü Mondros Ateşkes Antlaşması filmi En iyi senaryo ödülünü Çanakkale Geçilmez filmi En iyi erkek oyuncu ödülünü Son Yolculuk adlı filmdeki üstün performansı ile Mustafa Mandev

Yılın en iyi filmi ödülünü ise konfetiler eşliğinde Vakayı Nusrat filmi aldı… Ayrıca etkinlik gecesi öncesi yapılan twit etkinliği ile #rizefenerlisesi hashtagı Türkiye gündemine girmeyi başardı.

Programın sonunda gecenin mimarı Volkan Civelek, alkışlar eşliğinde sahneye davet edildi. Kendisine Okul Müdürü Metin Sandıkçı tarafından plaket takdim edildi. Mikrofana yönelen Volkan Hoca geceyi şu sözlerle noktaladı: Ben atandığım günden bu yana öğrencilerime hep inandım ve güvendim, beni mahcup etmedikleri, böyle güzel bir performans ortaya koydukları için hepsine tek tek teşekkür ediyorum dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Fener, Lisesi, ilklere, Devam, Ediyor, VİDEO,
Yorumlar
Haber Yazılımı