Haber Detayı
29 Eylül 2013 - Pazar 11:08
 
Rize Fırtına Deresindeki Yarışlar Nefesleri Kesti.
Diğer Haberi
Rize Fırtına Deresindeki Yarışlar Nefesleri Kesti.

Rize Fırtına deresindeki kano yarışları nefesleri kesti.

Ardeşen Fırtına deresinde ilk defa gerçekleşen Türkiye Akarsu Slalom Kano yarışmaları başladı.Olimpiyat parkurunda gerçekleşen yarışlarda yarışmacılar zor anlar yaşadı.

Ardeşen Fırtına deresinde yapılan akarsu slalom olipmik parkuru Türkiye Şampiyonasının açılışı yapıldı. Türkiye'de ilkler arasına giren 400 metre uzunluğundaki olimpik yapay parkur Karadeniz'in ilk parkur olma özelliğini taşıyor.

Şampiyonaya 4 ilden;Rize,Trabzon,Artvin ve Ordu illerinden 40 erkek 7 bayan sporcu ile birlikte 7 kulüp katılıyor.

Şampiyonasının K–1 ve C–1 tekne sınıflarında Büyük ve Genç kategorisinde kürek çeken sporcuların katılımı ile gerçekleşeceğini kaydeden Kano Federasyonu Rize İl Temsilcisi Hamza Dereci, “Şampiyona iki gün boyunca yapımı yeni tamamlanan Vali Recep Yazıcıoğlu kano ve rafting parkurunda sürecek.

Resmi açılışı yarın yapılacak Rize Akarsu Slalom Olimpik Yapay Parkurunda bugün başlayan yarışmalar sonucunda dereceye girenlere madalyalar verilecektir.

Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Kulübü antrenörü Hasan Yıkılmaz; Rize Fırtına deresinde yapılan Olimpik Yapay Parkur Rize ve Türkiye'ye hayırlı olmasını hem şampiyonlar için hemde antrenmanlar için kullanılacak bu mükemmel parkur Türkiye'mizde yeni olan Kano Akarsu Slalom Sporunda sporcu yetiştirmesinde büyük katkıları olacaktır şeklinde sözlerini tamamladı.

Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Topal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Dursun Yaşaroğlu, Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı,Türkiye bayanlar hentbol süper liginde fırtınalar estiren Ardeşen GSK hentbol takımının oyuncuları ile kulüp yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

(Osman Köseoğlu)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Fırtına, Deresindeki, Yarışlar, Nefesleri, Kesti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı