Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 11:36
 
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
Siyaset Haberi
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU

İYİ  Parti Rize'de Kongreye gidiyor.


Rize İYİ Parti İl Başkanlığı için aday olduğunu geçtiğimiz hafta açıklayan Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu'nun ardından bugünde İYİ Parti İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık Akyıldız düzenlediği kahvaltılı bir basın toplantısı ile İl Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.


Özcanik basın toplantısında yaptığı açıklamada: 2 yıldan bu yana  görev yaptığım İYİ  Parti Rize İl  Başkanlığı görev süresince Partimizi daha iyi yerlere taşımak için görev canla başla çalıştıkalrını ifade ederek , Parti teşkilatının olurlarıyla yeniden  bu göreve talip olduğunu, 5 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak olan 2. Olağan Genel Kurulda  Partimizde  ayrıştırıcı değil ,birleştirici olarak İYİ Pstrtiyi i Rize'de daha iyi yerlere çıkarmak  için çalışacaklarını söyledi.


Yoğun bir katılımın olduğu kahvaltılı basın toplantısında adeta gövde gösrisi yapan ve 300 den fazla kiinin katıldığı toplantının ardından Özyanık delegelerle bol bol hatıra fofoğrafı çektirdi.


İŞTE ÖZYANIK'IN BASIN TOPLANTISINDAKİ KONUŞMASININ TAMAMI


Çok değerli arkadaşlarım, İYİ Parti’mize, İYİLİK GÜNEŞİNE, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e gönül vermiş değerli yol arkadaşlarım, bu mübarek Cuma gününde bizleri yalnız bırakmadınız için, İYİ Parti Rize ailesinin birlik ve beraberliği adına bu güzel tabloyu bizlere yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Güzel Buluşmamıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sizlerle birlikte uzun ve bir o kadar da meşakkatli bu yolu yürümekten son derece onur ve gurur duyuyorum. Aynı zamanda bizleri yalnız bırakmayıp basın toplantımıza teşrif buyuran kıymetli yerel basın mensuplarımıza da hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Demek istiyorum.


Değerli dava arkadaşlarım, Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından İYİ Parti Rize İl Başkanlığı’na teveccüh buyurulduğumuz ilk günden itibaren, bize verilen görevin yüklediği yüksek sorumluluk bilinciyle hareket etmeye çalıştık. Rize gibi siyasetin çok zor icra edildiği bir şehirde, siyasette yeni yüzlere, özellikle gençlere ve kadınlara yer açmak isteyen Genel Başkanımızı mahcup etmemek, biz gençlere olan güvenini bir an olsun boşa çıkarmamak, bu kutsal görevi üstlenirken daha büyük bir sorumluluk yüklüyordu. Hamd olsun bayrağı devraldığımız yerden hep birlikte çok daha yukarlara çıkarmayı başardık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çok zor süreçlerden geçtik, ama Rabbime binlerce kez şükrediyorum ki siz İYİ ve Cesur insanların feraseti ve kararlılığı sayesinde hepsinin üstesinden alnımızın akıyla geçmeyi başardık. İlk günden itibaren partimizi derleyip toparlayarak büyüttük ve güçlendirdik, şimdi emin adımlarla yolumuza hep birlikte devam ediyoruz. Bu süreçte bu davaya gönül vermiş hiç kimseye asla sırtımızı dönmedik, her zaman kucaklaşan, birleştiren, herkese, kapımızın, ardına kadar açık olduğu bir süreç yürüttük. İYİ Parti Rize ailesi olarak Siz İYİ ve CESUR dava arkadaşlarımda bu süreçte her zaman yanımda oldunuz, Allah sizlerden razı olsun. İlk günden itibaren yanımda olan çok değerli ilçe başkanlarıma, il yönetim kurulu üyelerime, ilçe yönetim kurulu üyelerimize, partimizin her kademelerinde görev alan siz değerli üyelerimize, bize desteklerini hiç esirgemeyen, partimize oy vermiş, vermemiş bizleri destekleyip yüreklendiren her bir Rizeli hemşehrime bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Hepiniz sağ olun, var olun.


Çok değerli dava arkadaşlarım,


Şimdi yeni bir döneme giriyoruz. 5 Temmuz 2020 Pazar günü gerçekleştireceğimiz İYİ Parti Rize 2. Olağan Kongresiyle birlikte partimizde demokrasiyi yerleştirip, yeşertecek, demokratik yarış içerisinde birlik ve beraberliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olacağız. Yaşanan kongre süreçleri bizleri bölen parçalayan değil, tam aksine partimize yeni katılımlar sağlayan, partimize teveccühün ve ilginin yüksek olduğunu gösteren ve İYİ Parti Rize Ailesini güçlendiren demokratik bir şölen olarak gerçekleşmiş olacaktır. Kongrelerimizde daha önce de olduğu gibi asla kaybeden taraf olmayacaktır. Kazanan İYİ Parti olacaktır, Kazanan Rize olacaktır.


Bu vesileyle, İlk günkü heyecanımız, cesaretimiz ve kararlılığımızla Genel başkanımız Meral Akşener’in takdir ve olurlarıyla aldığımız İl Başkanlığı görevini, bu kez siz değerle dava arkadaşlarımın takdir, olur ve onaylarıyla devam etmek istiyorum.


Yaklaşan kongre sürecinde bana desteklerini açıklayan, Yeni dönemde de bizleri İl Başkanı olarak devam etmemizi isteyen arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte nezaket dilini kaybetmeden kongre sürecini yürüten dava arkadaşlarıma da sürece sundukları katkıdan dolayı onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Ama şunun bir kez daha bilinmesini istiyorum ki, İYİ Parti’ye gönül vermiş her bir arkadaşımızın bizlerin başının üstünde yeri vardır, demokrasi şöleni içerisinde geçireceğimiz kongremizden sonra, hep birlikte tek bir vücut olarak hedefimize doğru, emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Bu hedef Genel Başkanımız Meral Akşener’i Türkiye’nin İlk Kadın Cumhurbaşkanı yapmak, Türkiye’de ve Rize’de her bir vatandaşımızın İYİ, Mutlu ve Refah içinde olmasını sağlamaktır. Bu hedef ve kararlılıkla gerçekleştireceğimiz kongremizin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, Hepinize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun.

Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: RİZE, İL, BAŞKANLIĞINA, YENİDEN, ADAY, OLDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
RİZE İL BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLDU
Yorumlar
Haber Yazılımı