Haber Detayı
13 Eylül 2013 - Cuma 15:04
 
Rize'li Gulit
Diğer Haberi
Rize'li Gulit

Rize'li Gulit

90'lı yıllarda Avrupa'da futbolda fırtınalar estiren Hollandalı Gullit'e benzerliğiyle dikkat çeken Yahya Gör'ün ilginç hikayesi

Hollandalı Ruud Gullit'in istim üzerinde olduğu 1990-2000 yılları arasında , Rize'nin Kendirli Beldesinden bir genç Yahya Gör , gurbet yolunda İstanbula ilk adımını atarak ulaşım sektöründe hızlı bir giriş yapıyordu.

Uzun bakımlı saçları ve fiziğiyle tıpa tıp Hollandalı Gullite benzeyen Yahya görü çevresindeki dost ve arkadaşları Gulit diye çağırınca, Kendisini herkes Rize'li Gulit diye çağırmaya başladılar.

Bazen o kadar yoğun ilgiyle karşılaşıyordu ki,kendisiyle fotoğraf çektirmek ve imza almak için yarışan herkesimden hayranı vardı.

Çok ilginç olaylarda başından geçmedi değil hani ! Saçlarının peruk olduğunu zanneden bazı bayanlar , arkadan saçlarına dokunup saçlarına dokunup çekiştirince , Rize'li Gulit bu olayları bir çok kez tepkiyle karşılamıştı.

Hatta İstanbula Türist olarak gelen Hollandalılar bile kendisini Gulit zannederek kendisiyle iletişime geçmenin yollarını arıyorlardı.

Rize'li Gulit Yahya Gör bu kadar ilgi ve alaka görmesine rağmen,yaşantısından ve mutevaziliğin'den hiç bir zaman ödün vermeyerek kendisini tanıyan her kese nasıl Rize'li ve Karadenizli olduğunu gururla ispat etmeni onurunu yıllarca yaşamıştır.

10 Yıl önce Kendi serbest işinden emekli olan bizim Gulit Yahya Gör, baba ocağı Rize'nin Kendirli beldesinde tatilini geçirmektedir.

Rizevizyon olarak Kendirli ve Rize'yi İstanbul'da en iyi şekilde her alanda temsil ettiğinden dolayı kendisini tebrik ediyor,bundan sonra ki hayatında sağlık ve huzur dolu güzel yıllar geçirmesini diliyoruz.

HABER:FOTO: OSMAN KÖSEOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'li, Gulit,
Yorumlar
Haber Yazılımı