Haber Detayı
12 Haziran 2015 - Cuma 16:47
 
Rize Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
Diğer Haberi
Rize Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Rize’de 7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti’den milletvekili Seçilen Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak mazbatalarını aldı.

Rize adliyesinde gerçekleştirilen mazbata töreninde 25. Dönemde milletvekili olarak Rize’yi temsil edecek Hasan Karal Hikmet Ayar ve Osman aşkın bak mazbatalarını İl seçim kurulu başkanı Bayram Kantık’dan aldılar. Törene milletvekillerinin yanı sıra belediye başkanları, ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı. İl başkanı Muhammed Avcı ise Ankara’da olması dolayısıyla törene katılamadı

//

Karal mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Önemli olan özelde ilimize genelde vatanımıza ve milelimize hizmet etmektir. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Ülkemizin ve milletimizin çıkarları doğrultusunda Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsili yeti cümlemize nasip eylesin. Pazar günü halkımızın vermiş olduğu bu yetkiyi yazılı belgeye dönüştürerek şahsımıza tebliğ eden il seçim kurulumuza da teşekkür ediyorum.” dedi

Hikmet Ayar ise, “7 Haziran Pazar günü yapılan seçimler sonucunda Rizeli hemşerilerimizin vekâletini sandıklarda almış olmanın sonucu olarak bugün bunun belgesini seçim kurulu başkanımızdan almış olduk. Öncelikler Rize’miz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni, ediyorum. Bundan sonraki süreçte aldığımız vekâletin gereğini yerine getirme gayreti içerisinde olacağımızı ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

Osman Aşkın Bak da, “Rize’mize milletvekili arkadaşlarımızla beraber hizmet etmeye devam edeceğiz. Rize’nin daha gelişmesi ve projelerin yürütülmesi için birlikte hizmet edeceğiz. Rizeli hemşerilerimizin bize verdiği bu görevi en iyi şekilde yapacağımıza inanıcımız tamdır. Sizleri en iyi şekilde temsil ederek, Rize’nin milletvekilleri olarak sizlere guru ve onur yaşatacağız. “ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Milletvekilleri, Mazbatalarını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı