Haber Detayı
24 Mayıs 2013 - Cuma 19:28
 
Rize Müftülüğünde Atama Rüzgarı
Diğer Haberi
Rize Müftülüğünde Atama Rüzgarı

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Rize İl Müftülüğünde yapılan en son "tayin ve atamaların" istemler dışında gerçekleştirildiği iddia edildi ve öne sürüldü.

Yıllardır Rize İl Müftülüğünde "başarıyla" görev yapan Şef Recep KONDAKÇI bu kezde istemi dışında Trabzon'un Arsin İlçesine atandı.

Rize İl Müftülüğünün de Din Hizmetleri ve Eğitim Şefi olarak görev yapan Recep KONDAKÇI'nın Başbakan Recep ERDOĞAN'ın Baba ocağı olan Güneysu'dan olduğu öğrenildi.

Anımsanacağı gibi  Recep KONDAKÇI 2011 yılında da iki yakın mesai arkadaşı ile birlikte Rize'deki görevlerinden yine istem dışı alınmış ve Çaykara İlçe Müftülüğüne atanmıştı.

O dönem yapılan bu atama sonunda Recep KONDAKÇI'nın yerine Trabzon-Akçaabat'dan İsmail ŞAHİN ve Çaykara'dan Şefi Ali Kemal SEVİNÇ'te Trabzon Akçaabat'a atanmıştı.

Bu 3'lü ve takas atama kararları yargı sonucunda iptal olunca bu üç din görevliside yasa gereği eski görevlerine iade edilmişlerdi.

Recep KONDAKÇI bu atamasının da istemi dışında yapıldığını ifade ederek yeniden yargıya başvuru yapacağını söyledi.

Rize İl Müftülüğünde yapılan diğer "tayin ve atamalarda" şu şekilde yapıldı:

Eski Adalet Bakanı ve Çayelili hemşerimiz Fahri KASIRGA'nın kardeşi Mustafa KASIRGA'da Çayeli'nden  aynı ünvanı olan Şef kadrosuyla Rize'ye atandı.

Rize İl Müftülüğü Şeflerinden ve Of'lu hemşerimiz Zülküf BAŞAR'da Çayeli İlçe Müftülüğüne Şef olarak atandı.

Rize İl Müftülük Personel Şube Şefi ve Artvinli Hemşerimiz Erol ALKAN  Çorum'a atanan isim olmuştu.

Rize İl Müftüsü Yusuf DOĞAN'ın Yardımcılarından ve İkizdereli Hemşerimiz Yahya ÇANKAYA'da kısa bir süre önce aynı ünvanla Kayseri Kocasinan İlçe Müftülüğüne atanırken yerine Kırklareli'den İsmail TEMEL atanan isim olmuştu.

Eee daha ne yazalım ve diyelim Din görevlilerin "tayin ve atamaları" "hayırlı olsun"diyoruz.

(Faik BAKOĞLU)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Müftülüğünde, Atama, Rüzgarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı