Haber Detayı
18 Eylül 2014 - Perşembe 18:57 Bu haber 738 kez okundu
 
Rize’nin 2023 Sağlık Vizyonu İçin Rize'de
Sağlık Haberi
Rize’nin 2023 Sağlık Vizyonu İçin Rize'de

SAĞLIK BAKANI RİZE’DE

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Rize’ye gelen Sağlık Bakanı  Mehmet Müezzinoğlu, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Valilik önünde Vali Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, daha sonra Valilik Şeref defterini imzaladı.

Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu'nu Rize’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Yazıcı, hem hizmetleriniz ve yatırımlarınız hem de bu ziyaretiniz ve bugünkü yapacağınız çalışmalar için teşekkür ediyorum dedi.

Vali Yazıcı, bugün gerçekleştirecek olduğumuz toplantılarda bugüne kadar yapılan ve yürütülen sağlık hizmetlerini ve planlanan sağlık hizmetlerini değerlendireceğiz dedi.

Ziyaretteki konuşmasına Rizeli hemşehrilerine sağlıklı bir gelecek dileyerek başlayan Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, Rize’nin sağlık dinamiklerini yerinde ve tüm paydaşları ile birlikte değerlendirmek, gerek üniversite gerek kamu hastanelerinin gerekse özel sektörün sorunlarını ve sıkıntılarını öğrenmek ve önümüzdeki 2017-2018 ve 2023 vizyonunda Rize’nin sağlık alanında olması gereken yerle ilgili yol haritasını gözden geçirmek üzere Rize’ye geldiğini söyledi.

 Makam ziyaretinden sonra Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu, Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen “Rize Sağlık Hizmetleri İzleme ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Rize’deki sağlık hizmetlerinin değerlendirildiği toplantıda, Bakan Sayın Müezzinoğlu'nun yanı sıra Vali Ersin Yazıcı,  Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şafak Sünbül, Rize Halk Sağlığı Müdürü Faik Özşahin ve bakanlık yetkilileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize’nin, 2023, Sağlık, Vizyonu, İçin, Rize'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı