Haber Detayı
19 Eylül 2013 - Perşembe 01:26
 
Rize'nin BAL Ekiplerinin Dostluk Buluşması
Diğer Haberi
Rize'nin BAL Ekiplerinin Dostluk Buluşması

Bölgesel Amatör lig Rize temsilcileri Kalkanderespor ve Çayelispor’un kurmayları Rize’de buluştu.

Bu hafta sonu başlayacak lig öncesi bir araya gelen teknik direktörler ve kulüp yöneticileri ortak bir açıklama yaparak “Bizim bizden başka dostumuz yok. Her şey Rize futbolunu daha iyi yerlere çıkarmak için, sezon boyunca itişip, dalaşıp, bir birimize zarar vermek birilerinin ekmeğine yağ sürüyor, geçmiş geçmişte kaldı, artık bu husumete bir son vermek gerekiyor bugün bu toplantıda dev bir adım atıldı, inşanla sezon boyunca fair-play çerçevesi içinde iki takımın taraftarları takımlarına destek vererek, kaybeden takımın kazanan takımı alkışlar altında gönderecekler” İfadelerine yer verdi.

Rize’de bir restoranda buluşan Kalkanderespor ve Çayelispor yetkilileri dostluk adına güzel görüntüler verdiler. Yemekte Kalkanderespor Başkanı Refik Çolak , 2’inci Başkan Ahmet Eyuboğlu, genel kaptan Nihat Kabakılıç, Çayelispor adına Başkan Yardımcısı Nuh Çavuşoğlu, ve 2’inci Başkanı Emin Ketenci katılırken Kalkanderespor teknik direktörü Menderes Eyuboğlu ve Çayelispor teknik direktörü Ahmet Tamrak bir dizi açıklamalarda bulundu.

y

İlk olarak Kalkanderespor teknik direktörü Menderes Eyuboğlu , hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve bu doğrultuda takımına takviyeler yaptığını belirterek ; “Rize’de bu ligde iki takım var. Çayelispor ve Kalkanderespor. Geçtiğimiz sezon çok basit hatalar yaptık, hem kendi aramızda hemde diğer maçlarda. Biz birbirimizi yerken diğer takımlar aradan sıyrıldı. Burada isim önemli değil. Önemli olan Rize’den mevcut bir takımı bir üst lige taşımak. Bu Çayeli olur, Kalkandere olur, Ardeşen olur, Fındıklı olur. İsim önemli değil. Tüm insanların bakış açısı bu doğrultuda olmalı. Geçmişte yaşananlar kimseye bir şey kazandırmaz. Spor barış, dostluk, arkadaşlıktır. Geçen sene bunun çok darbelerini yedik. Benim temennim inşallah bu sezon sonunda taraftarı ile tarafsız seyircisi ile ikimizden biri bu ipi göğüsler.

Tecrübeli teknik adam Eyüboğlu, “nasıl ki şimdileri Trabzon – Rize dostluk rüzgarı esiyor böylede olması gerek bizimde bugünden itibaren hem Çayeli hemde Kalkandere olarak ayrı rüzgâra kapılmamız gerek bizim bizden başka dostumuz yok, bu doğrultuda yeni sezon iki takımada hayırlı olur ve başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Çayelispor teknik direktörü Ahmet Tamrak ise; “ Bu toplantıya katılan ve destek veren iki kulüp Başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Benim antrenörlük hayatımda kavga, dövüş yoktur. Geçen sezon yaşananlar iki takımada büyük bir sıkıntı verdi. Geçen hafta ben meslektaşım Menderes hocaya bu konuyu ilettim ve kendiside kabul ettik. Futbol sahada oynanır ve orada kalır. İki takımın dost olması Rize futboluna katkı sağlar, ben inanıyorum ki sezon sonu iki takımdan biri şampiyon olacaktır, bu durum Rize Amatör futboluna fayda verecek, bizim daha fazla dışarıya teknik adam ve futbolcu göndermemiz gerek bunun sıkıntısını ben önceki yıllarda yaşadım Kalkandere’nin veya Çayeli’nin 3. Lige çıkması Rize futbolunu bir değil, birkaç vites birden yukarı çıkarır, ben son olarak taraftarlara seslenmek istiyorum, gelin sadece takımınıza destek verin, öteki durumlarda zararı sizler, bizler çekiyoruz. Kaybeden, kazananı alkışlasın” ifadesini kullandı.

İki takımın buluşmasına Rize ASKF Genel Başkanı Gafur Bayrak ve Tufad Başkanı Bilal Karafazlı’da katılarak yeni sezonda fair-play dostluk çerçevesinde iki takımada başarılar dilediler.

HABER: SELİM DENİZALP

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'nin, BAL, Ekiplerinin, Dostluk, Buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı