Haber Detayı
07 Haziran 2014 - Cumartesi 12:41
 
Rize'nin En Anlamlı Derneğinden Valiye Ziyaret
Diğer Haberi
Rize'nin En Anlamlı Derneğinden Valiye Ziyaret

RİZE KANSERLE MÜCADELE VE YAŞAM DERNEĞİ:VALİ ERSİN YAZICI’YI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ..

Bilindiği gibi son valiler kararnamesi ile daha önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri olarak görev yapan Sayın Ersin Yazıcı; İlimize Vali olarak atanmıştır.

Rize’ye yeni atanan Vali Ersin Yazıcı’yı makamında:’’Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği’’ yönetimi hoş geldin ziyaretinde bulundu.

Derneğin yönetim kurulu başkanı Dr.Nilüfer Emen,gazeteci Orhan Yazıcılar,Yard.Doç.Dr. Ali Güveloğlu,Öğr.Görevlisi Zeki Karataş bulundular.

Sayın Valiye derneğin içeriği ve çalışmaları hakkında başkan Dr.Nilüfer Emen önemli açıklamalarda bulundu.

Vali Yzıcı’da ‘’İnsanlığın hizmetinde çok önemli yer tutan derneğinizin projelerine her zaman destek vereceğini,sosyal sorunların özellikle yerel düzeyde ele alınarak çözülmesi gerektiğini vurguladı’’..Çağın vebası olarak bilinen kanser vakaları özellikle bölgemizde maalesef son yıllarda daha sık görünmeye başladı diyen Vali Yazıcı’’Gerek hükümet olarak gerekse de mülki idare olarak bu konularda yetkili birimlerle önemli çalışmalarımız olacaktır.Onkoloji hastanemiz bu durumda çok anlam taşıyor.Dedi.

Bilindiği gibi Rize Kanserle ve Mücadele ve Yaşam Derneği 2013 yılında kurulup;özellikle ilimiz ve bölgemizdeki Kanser hastası ve ailelerine Psiko-Sosyal destek olmak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'nin, En, Anlamlı, Derneğinden, Valiye, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı