Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 18:29 Bu haber 626 kez okundu
 
Rize'nin UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ile Atma türkü şöleni.
Diğer Haberi
Rize'nin UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ile  Atma türkü şöleni.

 

 UNESCO YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ OSMAN EFENDİOĞLU’NDAN ATMA TÜRKÜ ŞÖLENİ

Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü tarafında Kütüphaneler haftası kapsamında UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi unvanına sahip Osman Efendioğlu ve Araştırmacı Yazar Orhan Naci Ak ile söyleşi ve atma türkü programı gerçekleştirdi.

Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen programda Araştırmacı Yazar Eğitimci Orhan Naci Ak hayatını,Rize yöresi ile ilgili araştırmalarını ve yazdığı kitapları  anlattı.Rize yöresi ile ilgili yaptığı çalışmalarda Osman Efendioğlu ile nasıl karşılaştığını ve birlikte yaptıkları çalışmaları belirtti.

 

İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Kemal Karaca,Besim ACAR,Bülent İçbudak,Tevfik İleri Mtal Müdürü Mustafa Bal,Merkez MTAL Müdürü Haydar Çakır,İyidere MTAL Müdürü Akif Kızıltan,İstiklal İlkokulu Müdürü Mehmet Yazıcı,Tophane Mahallesi  Muhtarı Abdurrahman Koçali’nin katıldığı programda UNESCO Yaşıyan İnsan Hazinesi unvanına sahip Osman Efendioğlu hem söyleşi yaptı hem atma türkü söyledi.

 

Osman Efendioğlu’nun atma türkülerine yöresel sanatçı Fatih Aksoy cevap verirken Resul Karaaslan da kemençesi ile eşlik etti.

Davetlilerin ve öğrencilerin hayranlıkla izlediği bu muhteşem etkinlik ikram ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'nin, UNESCO, Yaşayan, İnsan, Hazinesi, ile, , Atma, türkü, şöleni.,
Yorumlar
Haber Yazılımı