Haber Detayı
02 Ekim 2013 - Çarşamba 09:56
 
Rize Offroad Rescue Team Spor Kulübünden Vali Çakır’a Ziyaret
Diğer Haberi
Rize Offroad Rescue Team Spor Kulübünden Vali Çakır’a Ziyaret

Rize Offroad Rescue Team Spor Kulübünden Vali Çakır’a Ziyaret

Rize Offroad Rescue Team Spor Kulübü, Rize Valisi Nurullah Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Rize Offroad Rescue Team Spor Kulübü Başkanı Kadir Küçükaydın ve yönetim kurulu üyeleri, Rize Valisi Nurullah Çakır’ı makamında ziyaret ederek, kendilerine vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür plaketi verdi.

Rize Valisi Nurullah Çakır, yaptığı açıklamada, bölgemiz doğa sporlarının yapılabilmesine oldukça elverişli bir bölge olduğunu ifade eden Çakır, “ bölgemiz, bu yönü ile offroad kulüplerimiz, dağcılık kulüplerimiz çok farklı yerlerde çok farklı başarılarla geri dönüyorlar. Rize ve Ardeşen ilçemizde bulunan offroad kulüplerimiz, geçen hafta Samsun Vezirköprü İlçesi Kunduz Yaylası parkurunda düzenlenen off road yarışlarında birinci günkü oyunlarda Rize Offroad Rescue Team Spor Kulübü ikincilik derecesi, ikinci günkü oyunlarda ise Kaçkar Offroad Kulübü birincilik derecesi alarak geri döndü. Ayrıca Ardeşen Offroad Kulübü de Artvin ilinde düzenlenen Kafkasör offroad oyunlarında birincilik derecesi aldı. Bizlerde hem yerel etkinliklerde, hem de il dışında yapılan etkinliklerde bu arkadaşlarımıza imkanlar ölçüsünde destek vermeye çalışıyoruz” diye ifade etti.

 

Bu sporun bizlere ve yöre halkımıza da ayrı bi faydası olduğunu söyleyen Çakır, coğrafyası sert olan bir bölgede görev yapıyoruz. Bu coğrafya da olan doğal afet ve benzeri bir durumda biz bu arkadaşlarımızın hem araç hem de fiziki kondisyonlarından yararlanıyoruz. Bu anlamda halkımıza gönüllülük hizmeti sunuyorlar” diye konuştu.

Rize Offroad Rescue Team Spor Kulübü Başkanı Kadir Küçükaydın ise yaptığı açıklamada, gerek 17-18 Ağustos tarihlerinde İlimizde gerçekleştirilen offroad yarışlarında, gerekse de 28-29 Eylül tarihlerinde Samsun ilinde gerçekleştirilen yarışlarında bizlerden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Vali Nurullah Çakır’a teşekkür etti.

Gerek yerelde yapılan oyunlarda gerekse de il dışında yapılan oyunlarda ilimizi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Küçükaydın, bu tür etkinliklerde yer alarak hem Rize’nin tanıtımına katkıda bulunmak hem de kendimizi geliştirerek bölgemizde oluşabilecek afet ve olağanüstü durumlarda görev almayı amaçlıyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Offroad, Rescue, Team, Spor, Kulübünden, Vali, Çakır’a, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı