Haber Detayı
14 Mart 2017 - Salı 10:20 Bu haber 733 kez okundu
 
Rize Olarak Bu İnsanlara Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdır
Sağlık Haberi
Rize Olarak Bu İnsanlara Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdır

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, "14 Mart Tıp Bayramı, güzel ve ideal insan felsefesi ile düşlerinin temelinde hekimler, sağlık çalışanları ve hastalar olmak üzere hepimizin bayramıdır ve evrenseldir" dedi.

Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlık çalışanları, yenilikçi, araştırmacı, güçlü kişilikleri, özverili çalışmaları ile hastalarının yanında olmaktan ve iş yoğunluğundan şikayetçi olmayan fedakar insanlar olduğunu söyleyen Tepe, "insanın sağlıklı ve kaliteli yaşama hakkı, günümüzde çağdaş ve sosyal devlet anlayışı gereğidir. Kutsal bir görevi ifa ederek vatandaşlarımızın erişebilir ve etkin sağlık hizmeti alabilmesi için özveri ile çalışan hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza büyük görevler düşmektedir" dedi.

//

Tepe, il genelinde sağlık alanında ciddi anlamda olumlu gelişmeler yaşandığını ve tüm bu gelişmelerde en büyük pay sahibi ise hiç şüphe yok ki; ebesinden hemşiresine, memurundan doktoruna, tüm sağlık çalışanlarının katkısı tartışılamazdır. En kıymetli yaşam unsuru sağlığımıza, büyük hizmetlerinden dolayı ilimiz olarak bu insanlara ne kadar teşekkür etsek azdır. İnsanlara daha sağlıklı bir yaşam sunmak için kendini bu onurlu mesleğe adayan, insanı yaşatmayı ve acısını azaltmayı amaç edinen, gece gündüz, kar, çamur, bayram, tatil demeden vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve kaliteli yaşaması için hiçbir çabayı esirgemeyen, sağlık hizmetlerinin her alanında görevini hep zamanında ve fedakarca yapan tüm sağlık çalışanlarımızın tıp bayramını kutlarım" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Olarak, Bu, İnsanlara, Ne, Kadar, Teşekkür, Etsek, Azdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı