Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 13:25 Bu haber 11507 kez okundu
 
RİZE SANAYİ SİTESİ TAŞINACAK. KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVAM
Siyaset Haberi
RİZE SANAYİ SİTESİ TAŞINACAK. KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVAM

AVCI: ‘’HER ŞEY KONTROLÜMÜZ ALTINDA’’!..


AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı; İlimizin her bir köşesinde yaptığımız, yapacağımız, devam eden yatırım ve projelerin tamamı, kontrolümüz ve bilgimiz dahilinde devam etmektedir.


Avcı; Basınla yaptığı kahvaltılı toplantısında ‘’Mega yatırım olarak adlandırdığı İyidere deki Lojistik merkezi ve Rize Şehir Hastanesi’nin ihalesi bu yıl içerisinde yapılacaktır. Şimdiye kadar üç yer belirledik. Birincisi Pehlivantaşı ‘’Düzköy’’ İkincisi Salarha’da belirlenen yer. Üçüncüsü ise Deniz dolgusu yapılarak.. Ancak kesin bir yer tespiti yapılmış değildir. Deniz dolgusu biraz daha ağır basabilir. Yine de Bakanlığın vereceği bir kararla en kısa zamanda gerçekleşecektir. Bunun yanında çok önemsediğimiz, Rize-Artvin Havaalanı’nın tamamlanıp, inşallah yıl sonunda uçağa bineceğiz. Şehir Hastanesi ise bu şehir için çok önemli ve büyük bir yatırım. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve katkılarıyla bu yıl içerisinde yatırım programına alınmıştır.’’ Müjdesini verdi..


Milletvekili Avcı: ‘’Lojistik için çet raporları hazır. Bu yıl ihalesi yapılacaktır. Önce Yap-İşlet sistemi ele alınacaktır. Olmaz ise devlet kanalıyla yapılacaktır.’’ Diye konuştu.


SANAYİ SİTESİ TAŞINACAK:


Şehrimizdeki Sanayi sitemizin mutlaka yeni yerine taşınacağını, ancak sanayi esnafının bir kısmı buna karşı geldiğini, oraya gitmek istemediklerini dile getiren Avcı; ‘’Eski Sanayi Sitemizdeki esnaf kardeşlerimizle birkaç kez bu konuları konuştuk. Yine de oradaki esnafımızla yapacağımız toplantılarla onları memnun etmek suretiyle, uygun bir yol bulup, en kısa zamanda çözüme kavuşturacağız. Bu konudaki çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.’’dedi.


KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVAM:


Kentsel dönüşümün zaruretten dolayı yıkılacak ve yıkılması zorunlu olan binaların olduğunu ifade eden Avcı; ‘’Daha güzel binalar yapılacak diye bir düşüncemiz yoktur. Kimseyi mağdur etmeden, bunu gerçekleştireceğiz. Önemli olan vatandaşımızın memnuniyetidir. Onlarla sürekli görüşme halindeyiz. İnşallah sona yaklaştık’’ şeklinde konuştu.


SALARHA DUBLE YOLA KAVUŞUYOR:


AVCI:’’Salarha vadisi oldukça kalabalık bir yerleşim yeri. Araç sayısı çok fazla olduğu için trafik çok yoğun. Dolayısıyla buraya duble yol yapma zarureti hasıl oldu. Bunun projesi hazırlandı. Salarha Tüneliyle bu vadi şehirle entegre olacaktır. Bu yıl içerisinde ihalesi yapılacaktır.’’ Dedi..


GÜNEY ÇEVRE YOLU DAHA KAPSAMLI HALE GELECEK:


Güney çevre yolunu Pehlivantaşından, Çiftekavak- Derepazarı oradan da Kendirliye bağlamak istiyoruz. Hatta İyidere Hazar’a kadar ulaştırmak amacındayız.


ÇAYKUR MEVSİMLİK İŞÇİ ALACAK:


Çaykur’un bu yıl içerisinde 750 ile 1000 kişi arasında bir sayı ile mevsimlik işçi alacağını ifade eden Avcı: ‘’Çaykur’dan bu yıl yaklaşık 750’nin üzerinde işçi emekliye ayrıldı. Dolayısıyla onların yerine yeniden mevsimlik işçi almak zarureti doğdu. İş Kur üzerinden tamamen kura yolu ile işçi alımı gerçekleşecektir. Bu konuda Çaykur Genel Müdürlüğü, en kısa zaman içerisinde gerekli açıklamayı yapacaktır.’’ Dedi.


AYDER DEĞİŞİYOR:


Muhammet Avcı: Ayder Kentsel dönüşüm projesi kapsamında öncelikle otopark ihalesinin yapıldığını ve buna başlanıldığını, ayrıca ikinci etap olarak tüm otellerin projelerinin de hazırlanıp ele alınacağını ifade etti. ‘’Ayder Duble yolunun Ardeşen çıkışından, Çamlıhemşin’e kadar olan kısmı bu sene içerisinde projesi yetişirse ihalesi yapılacaktır.  Ayrıca; Ardeşen İlçemizde bir Millet Parkı kazandıracağız. Hemşin Kentsel dönüşümü hızla devam ediyor. Orada çalışmaların sonuna yaklaşıldı. Hemşin’i Çamlıhemşin’e nasıl bağlarız? Onunla ilgili çalışmalarımız ayrıca devam etmektedir.’’ Dedi


AK PARTİDE KONGRELER DEVAM EDECEK:


Toplantıda AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim da kongrelerle alakalı yaptığı açıklamada; ‘’Partimizde Kongre süreci başlamıştır. Öncelikle delege seçimlerini gerçekleştirdik. Tüm Beldelerimizde atamalar yapılmıştır. Şimdi ise İlçelerimizdeki kongrelerimize başlıyoruz. İlk İlçe kongremiz 7 Mart Güneysu..


8 Mart Çamlıhemşin.. 20 Mart İkizdere.. 21 Mart İyidere ve Kalkandere ilçelerimizde yapılacaktır. Ramazan ayı öncesi ve sonrası tüm kongrelerimiz tamamlanacaktır. Bütün bunları tamamen istişare yoluyla gerçekleştiriyoruz. Üye sayımız ise 93 bine ulaşmıştır.’’ Şeklinde açıklamalarda bulundu..

Kaynak: () - Orhan YAZICILAR Editör:
Etiketler: RİZE, SANAYİ, SİTESİ, TAŞINACAK., KENTSEL, DÖNÜŞÜME, DEVAM,
Yorumlar
Haber Yazılımı