Haber Detayı
03 Ekim 2013 - Perşembe 17:15
 
Rize TÜMSİAD'dan Kardeş Kuruluşa Ziyaret
Diğer Haberi
Rize TÜMSİAD'dan Kardeş Kuruluşa Ziyaret

TÜMSİAD Rize Şubesi Ziyaretlerine Devam Ediyor

TÜMSİAD Rize Şubesi Kurum ve üye ziyaretlerine devam ediyor. TÜMSİAD Rize Şube Başkanı Abdulbaki Fil ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Uzun, Salih Serdar, Mevlana Karali, Murat Sadettin Türüt, Coşkun Yeğen, Yusuf Akgün, Süleyman Öksüz, Osman Köseoğlu İl Genel Sekreteri Ali Öksüz ile birlikte MÜSİAD Rize Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dabak’ı makamında ziyaret ettiler.

MÜSİAD Rize Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dabak TÜMSİAD Rize Şubesi ekibini hoş geldin karşılamasından sonra bir araya geldiler. MÜSİAD Rize Şubesi Başkanı Dabak MÜSİAD olarak yapmış oldukları faaliyetleri TÜMSİAD ekibiyle paylaşarak bundan sonraki çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettireceklerini dile getirdi. Ayrıca Başkan Dabak gündemle ilgili olarak önümüzdeki yıl yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimleri, Demokrasi Paketi, Rize ile ilgili olarak yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı görüşlerde bulunuldu.

TÜMSİAD Rize Şubesi Başkanı Abdulbaki Fil yapılan çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili olarak MÜSİAD Rize Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dabak ve ekibine açıklamalarda bulundu. Başkan Fil TÜMSİAD olarak eğitime önem verdiklerini dile getirdi. Üyelerimizin gelişimi ve kalkınması ayrıca kurumsallaşması için gerekli ve ihtiyaç gördüğümüz eğitimleri belirli periyotlarla gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Bizler TÜMSİAD olarak geçen yıl 35 eğitim programı gerçekleştirdiğimizi 2013 yılın eylül ayına kadar 26 eğitim programı gerçekleştirdiğini belirtti. Ayrıca 2010 yılından itibaren gerçekleşen AB Kobi Haftası Etkinlikleri kapsamında 2010, 2011 ve 2012 yıllarında birinciliği elde eden TÜMSİAD 2013 yılında da birinci olacaklarını söyledi. Bunun yanında 2013 yılı içerisinde Ekim ayı içerisinde dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile ilimizde yeni girişimciler kazandırmak olduğunu söyledi. Başkan Fil TÜMSİAD ailesi olarak üyelerimize gerekli konularda yardımcı olmayı ve sektörü ile ilgili gelişmelerine katkı sağlamayı çok istiyoruz. Bir üyemiz ne kadar büyürse sonuçta ilimiz ve ülkemiz de aynı şekilde büyüyecektir dedi. Bunlar bir zincirin halkaları şeklinde olup bu halkaları sağlamlaştırmamız gerekir. Bunun içinde TÜMSİAD olarak bize düşen bir görev varsa bunu yerin getirmeye hazırız dedi.

Başkan Fil ayrıca Rize ilindeki mevcut durum ile ilgili görüşlerini belirtti. Başkan Fil bizler bulunmuş olduğumuz görev ve makam itibariyle sorumluluğumuzun bilincinde olarak bize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Başta üyelerimiz ve ilimizdeki sorunlarla ilgili olarak ekibimizle birlikte çalışmalar da bulunuyoruz. Bu konularda ilimizdeki mevcut odalar, Sivil Toplum Kuruluşları gibi kurumların ortak bir çatı altında bu sorunlara daha iyi bir çözüm bulabileceklerini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, TÜMSİAD'dan, Kardeş, Kuruluşa, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı