Haber Detayı
20 Eylül 2013 - Cuma 14:48
 
Rize’ye Çok Modern Sosyal Hizmetler Merkezi
Diğer Haberi
Rize’ye Çok Modern Sosyal Hizmetler Merkezi

Çocuk Koordinasyon merkezi ne RTSO’dan ziyaret

Rize’ye modern Sosyal Hizmetler Merkezi yapılacak

Rize Ticaret ve Sanayi Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu ve Yönetim Kurulu başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, ilimizde yeniden yapılanan Sosyal Hizmetler merkezi ile Çocuk Evi Koordinasyon merkezini ziyaret etti.

Rize’de Yetiştirme Yurdu’ndan sonra Atatürk Çocuk Yuvasının da kapatılmasıyla, kurulan Çocuk Koordinasyon Merkezi ile Sosyal Hizmetler Merkezi ‘nin işlevleri hakkında RTSO heyetine bilgi veren Çocuk Koordinasyon merkezi Müdüresi Mücella Sadıkoğlu ve Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Erol Çevrim, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının projeleri kapsamında çalışmaları sürdüklerini belirterek “Bakanlığımızın projeleri kapsamında ,Rize’de önce Yetiştirme yurdunu, ardından Atatürk Çocuk Yuvasını kapattık. Çocuklarımızın bir kısmını koruyucu ailelerin yanına bir kısmını da tuttuğumuz çocuk evlerine yerleştirdik. Bakanlığımızın hedefi de buydu. İlimizde Çocuk Koordinasyon Merkezi kuruldu. Türkiye de ilk olarak Rize bunu başardı . Ayrıca ilk etapta, 2013 yılı içinde kurulması planlanan 114 adet Sosyal Hizmetler Merkez Müdürlüklerinden bir tanesi Rize’de kuruldu. Geçici olarak Eski Atatürk Çocuk Yuvasında Hizmet vermeye başlayan Sosyal Hizmetler Merkezi için ihale açılacak. Rize mimarisiyle de çok modern bir merkeze kavuşacak .“

RTSO yönetim kurulu Başkanı şaban Aziz Karamehmetoğlu ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada, odanın sosyal faaliyetlerden birini gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizle ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Rize Çocuk Koordinasyon Merkezimizi ziyarette bulunduk Bizleri bilgilendirdiler. Burada yeni bir yapılanma olduğu gördük. Bakanlığımızın koymuş olduğu hedefler doğrultusunda yapılan çalışmalarda hedeflerin önüne geçmişler. Bu bizleri ziyadesiyle memnun etti. Kendilerini Rizemiz tüccarı adına tebrik ediyorum.

Bu vesileyle bakmakta oldukları çocuklarımıza bir nebze olsun katkı sunmak amacıyla kendilerine almış olduğu okul kırtasiye malzemelerini odamız adına takdim ettik. Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün ve Çocuk Koordinasyon Merkezinin çalışmaları hakkında verdikleri bilgilerden dolayı ve yaptıkları hayırlı çalışmalardan dolayı teşekkür teşekkür ediyoruz.

Osman CAN

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize’ye, Çok, Modern, Sosyal, Hizmetler, Merkezi,
Yorumlar
Haber Yazılımı