Haber Detayı
07 Haziran 2014 - Cumartesi 16:24
 
Rizeli Gol Kralı Milli Takımda
Diğer Haberi
Rizeli Gol Kralı Milli Takımda

Bir sezonda oynadığı 16 resmi maçta 26 gol atarak tüm spor otoritelerinin dikkatini çeken , Birsen Yavaş ,U19 Milli takımının 11,ve 13 Haziranda deplasman Belarus'la oynayacağı mili maçta aday kadroya davet edildi

İlk kez katıldığı Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonasında  Türkiye 5. Olarak büyük bir başarıya imza atan,ardından Türkiye Bayanlar 2. Futbol  Liginde Rize’nin tek bayan futbol takımı olarak katılıp , 28 puanla ligi 4. Olarak bitiren Rize Belediye Bayan Futbol takımından söz ediyoruz.

Ülkemizde Bayan futbolunun yeni bir aşamada olduğu bu süreçte , İdris Ocak yönetimindeki Rize Belediye bayan futbol takımı büyük bir sorumluluk örneği göstererek Rizeyi en iyi şekilde temsil ettiği gibi , Türk futboluna’da 3-4 yetenekli bayan futbolcu yetiştirmesini bilmiştir.

Bugün Bayan Milli futbol takımına oynayabilecek kapasite’de U19 Milli takımına çağrılan  golcü Birsen’nin yanı sıra, kaleci Neriman , Orta sahanın dinamoları Dilara ve Seda’yı örnek gösterebiliriz.

Rize Belediye Bayan Futbol takımının golcü oyuncusu Birsen Yavaş oynadığı bu süreçte 16 maçta görev alarak 26 gol atarak spor otoritelerinin dikkatini çektiği gibi , Milli takım Antrenörleri tarafından bir çok maçta izlendi.

Kadın U19 Milli Takımımızın, 11 ve 13 Haziran 2014 tarihinde Belarus Milli Takımı ile deplasmanda oynayacağı hazırlık maçlarının aday kadrosu açıklandı.  Aday kadroya davet edilen 18  oyuncu dan biride Rize Belediye Bayan Futbol Takımının golcü oyuncusu Birsen yavaştı . 9 Haziran 2014 Pazartesi günü saat 12.00'de, İstanbul Wyndham Petek Otel'de toplanacak kafile hazırlık maçlarını oynamak üzere Belarusa hareket edecek.

Teknik Direktör Talat Tuncel yönetimindeki Kadın U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi. 

Gerek Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası , Gerek Türkiye 2.  Ligi Bayanlar liginde oynadığı bir çok maçı yerinde izleyerek , tüm istatistik bilgileri Rize’nin yerel basınında paylaşan www.rizevizyon.com  olarak  bir kez daha başta Rize Belediye Bayan Futbol takımı ve Milli maça davet edilen golcü oyuncumuz Birsen Yavaşı tebrik ediyor, ilk kez oynayacağı Baleros maçında da en iyi şekilde ülkemiz ve rizemizi temsil edeceğinden emin olarak kendisine başarılar diliyorum.

HABER FOTO:Osman KÖSEOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Gol, Kralı, Milli, Takımda,
Yorumlar
Haber Yazılımı