Haber Detayı
13 Eylül 2013 - Cuma 15:12
 
Rizeli İş Adamı Belediye Başkan Adayı
Siyaset Haberi
Rizeli İş Adamı Belediye Başkan Adayı

Rize/İkizdereli İnşaat Teknolojileri Uzmanı Ömer Kani Ekşioğlu, MHP’den Şile Belediye Başkan Aday adayı oldu. Parti tarafından başkan aday adaylığı kabul edilen Ekşioğlu, Şile’nin sorunlarını bildiğini, Şile’nin sorunlarının giderilmesi için elinden gelen her türlü gayreti sarf edeceğini dile getirdi.

Şile’nin sorunlarına çözüm getirmeye talip olduğunu belirten Ömer Kani Ekşioğlu aday adaylığına talip olduğunu Şile’de yer alan Fusa Restoran’da geniş katılımlı bir toplantıda açıkladı. Çeşitli vakıf ve derneklerde de aktif görevlerde bulunan Kanioğlu verdiği kahvaltılı toplantıda bir konuşma yaptı. Parti içinden ve dışından  Şile’ye emeği geçecek olan tüm aday adaylarına başarılar dileyerek söze başlayan Ekşioğlu, “Ben bir MHP’li olarak her aday adayımızın yanında olacağım. İçimizden kim kazanırsa kazansın Şile insanı için yararlı hizmetler yapacaktır, ben buna canı gönülden inanıyorum. Şile için çeşitli projelerimiz var. Bu projeleride zaman içerisinde açıklayacağım. Tüm Şile halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ömer Kani Ekşioğlu Kimdir:

Evli ve 3 çocuk babası olan Ömer Kani Ekşioğlu, Erzurum Atatürk İnşaat Teknik’i bitirmesinin ardından Kocaeli Üniversitesi’nde İnşaat Teknolojileri bölümünü okudu. İnşaat sektörüne ve dolayısıyla ülkeye yaptığı katkılarla dikkat çeken Ekşioğlu, çeşitli dernek ve vakıflarda da görev aldı. Kamu’da da görev alan Ekşioğlu Erzurum DSİ’de kontrolör olarak görev yaptı. Ekşioğlu Vakfı, Karadeniz Vakfı, Rize Vakfı, Rideva İkizdere İşadamları Derneği ve Türkiye Teknikerler Birliği Genel Merkezi’nde de görev alan Ekşioğlu mesleğini başarıyla sürdürdü. Başarılı bir siyasi geçmişe de sahip olan Ekşioğlu, MHP Erzurum Gençlik Kolları’nda görev aldı. Kadıköy Ülkü Ocağı’nın açılmasında da yer aldı. Bir süre Adalar İlçe Başkanlığı görevinde de bulunan Ekşioğlu, halen MHP’de üst Kurul delegesi olarak faaliyetlerini yürütüyor.  

(www.rizeninsesi.net ÖZEL)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, İş, Adamı, Belediye, Başkan, Adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı