Haber Detayı
06 Ekim 2013 - Pazar 15:00
 
Rizeli Müdür Avrupalı Konuklarını Ağırladı
Diğer Haberi
Rizeli Müdür Avrupalı Konuklarını Ağırladı

Avrupalı Konuklar ÇAYKUR Çayını Çok Sevdi

Rize'de düzenlenen Avrupa Bölgeler Meclisi (AER) Karadeniz Bölge Toplantısı için Rize'ye gelen Avrupalı konuklar, zirvenin bitiminde Çaykur'a ait Rize Merkez  Cumhuriyet çay Fabrikasını ziyaret ederek,Yeşil ve Siyah Çay'ın üretim aşaması hakkında bilgiler aldılar.

Avrupa Bölgeler Meclisi (AER) tarafından organize edilen ve Rize'nin ev sahipliği yaptığı 4. Karadeniz Bölgesel Toplantısı için Rize'ye gelen çok sayıda Avrupalı konuk , Rize'nin İkizdere İlçesindeki Termal Oteldeki zirvenin ardından, programları dahilinde Çaykur Cumhuriyet Çay Fabrikası ziyaret ettiler.

Cumhuriyet Çay Fabrikası Müdürü Köksal Kasapoğlu tarafından karşılanan Avrupalı konuklara, ziyaret süresince Fabrika Müdürü Kasapoğlu tarafından çay üretimi ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Kısa bir süre önce Cumhuriyet Çay Fabrikasında kurulan Yeşil Çay işleme tesisleri Avrupalı konuklar tarafından ziyaret edildi. Buradaki modern tesislerde Yeşil Çay'ın üretim aşaması ve imalat hakkında kendilerine bilgiler aktarıldı.

Kendilerine ikram ikram edilen Siyah ve yeşil çayları içen konuklar, Çaykur'un Siyah ve Yeşil çaylarını çok beğendiklerini , Çaykur Cumhuriyet Çay Fabrikasın'dan hoş anılarla ayrıldıklarını ifade ettiler.

Çaykur'a ait Çay satış reyonundaki Yeşil Ve Siyah çay çeşitlerine oldukça ilgi gösteren konuklar, Çeşitli çay ürünlerinden bolca alışveriş yapıp Ülkelerine döndüler.

HABER:OSMAN KÖSEOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Müdür, Avrupalı, Konuklarını, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı