Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 12:03
 
Rizeli spor adamı Türk pastane kültürünü yurt dışına taşıdı  
Diğer Haberi
Rizeli spor adamı Türk pastane kültürünü yurt dışına  taşıdı  

Spor sahalarından pastacılığa  

İbrahim Basa, Türk pastane kültürünü Gürcistan’a taşıdı  

İbrahim Emin Basa, Türk Pastane kültürünü yurt dışına açtı. Spor camiasının sevilen isimlerinden olan ve bir dönem Rize Pazarspor’ da teknik direktörlük görevi de yapan Basa, Türk Pasta kültürünü Gürcistan’a taşıdı. Pastane ve kafe konseptinin başta gençler olmak üzere her kesim tarafından büyük ilgi görmesi bu alana yatırım yapanlara da fırsat doğuruyor. Rize’nin Pazar ilçesinde bu alanda hizmet veren İbrahim Emin Basa, Emin pastanelerini yurt dışına da taşıdı.

Basa. Gürcistan’ın Batum eyaletinde 3 şube açtı. Pastane açtığı Batum’ da insanların ihtiyaçlarını karşılamak için damak tatlarına hitap edecek menülere ihtiyaç olduğunun altını çizen İbrahim Basa, “Bundan dolayı kendi menülerimizin yanı sıra Gürcistan’ın da yöresel tatları harmanlayıp geniş kesimlere hitap ediyoruz.  Batum’ da açtığımız pastanelerde tamamen Türk ustamız tarafından yapılan çok zengin pasta ve tatlı çeşitleri ile hizmet veriyoruz.  Ürünlerimizin Malzemelerini Türkiye den getiriyoruz ve kalitemizi en üst düzeyde tutuyoruz. Bu nedenle her talebe uygun yanıt veriyoruz.

Batum’ da ki pastanelerimizde çikolata pasta,  lokum, tatlı, bisküvi, ekmek ve dondurma gibi ürünlerin imalatlarını kendimiz yapıyoruz.  Ürünlerimiz butik tarzda el işçiliği üretimine devam ederek en kaliteli hizmeti veriyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, spor, adamı, Türk, pastane, kültürünü, yurt, dışına, , taşıdı  ,
Yorumlar
Haber Yazılımı