Haber Detayı
16 Eylül 2013 - Pazartesi 13:16
 
Rizeli Yönetici Başkanı Topa Tuttu
Spor Haberi
Rizeli Yönetici Başkanı Topa Tuttu

Aysal'a sert çıktı

Galatasaray camiasının sevilen isimlerinden Rizeli Abdürrahim Albayrak, Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına gelmesinin tek sebebinin, Başkanı Ünal Aysal olduğunu ifade ederek eski başkanını eleştiri yağmuruna tuttu.

Hürriyet'in haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fatih Terim'i görüşmek için aradığında Terim'in, "Önce başkanımızdan izin almanız gerekir" dediğini ifade eden Albayrak, "Siz de büyük hedeflerimiz var diyorsunuz, buna rağmen siz görüşmeye nasıl izin veriyorsunuz? Sizce doğru mu bu? TFF'de yakın arkadaşlarım var. Ben bu işten rahatsız olduğumu ifade ettim. Çekinerek sormuşlar Ünal Aysal'a. Başkan da memnuniyetle karşılayınca onlar da şaşırmışlar. Tüm iş başkanın üzerine kalsaydı Fatih Hoca da bu kadar zor durumda kalmayacaktı" ifadelerini kullandı.

"BAŞKAN NEDEN MÜSADE EDİYOR?"

Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına geçmesine izin verilmesinden memnun olmadığını ifade eden eski yönetici, "Her şeyden önce çok üzgünüm. Çok önemli bir maçımız var. Geçen sene de Real Madrid maçı öncesi böyle olaylar olmuştu. Maçı kazanıp taraftarımıza güzel şeyler armağan etmiştik. Futbol Federasyon Galatasaray'a müracaat ediyor milli takımın başına getirmek için. Neden sayın başkanımız müsaade ediyor? Hem şampiyonlar ligi'nde oynayacaksınız, önünüzde büyük hedefler var. Siz de büyük hedeflerimiz var diyorsunuz, buna rağmen siz görüşmeye izin veriyorsunuz? Sizce doğru mu bu?" diye konuştu.

"5 YIL UZATALIM DEDİM, BANA KIZDILAR"

Deneyimli teknik adamla kendi görev süresi içinde 5 yıllık sözleşme uzatalım teklifi etmesi üzerine kendisine kızıldığını ifade eden Albayrak, "Camiaya zarar verecek bir şey konuşmam mümkün değil. Gönül isterdi ki başkanımız yeni dönemi kazanırken keşke hocamızı çağırıp 3 yıllık mukavele imzalasaydı. Ben hocayla 5-10 yıllık mukavele imzalayalım deyince de bana kızanlar olmuştu. Biz 3. şampiyonluğa hazırlanırken çıkan tatsızlıklara bakın" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Yönetici, Başkanı, Topa, Tuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı