Haber Detayı
10 Eylül 2013 - Salı 20:08
 
Rizespor’dan Çok Anlamlı Bir Ziyaret
Diğer Haberi
Rizespor’dan Çok Anlamlı Bir Ziyaret

Çaykur Rizespor’dan Onkoloji Hastalarına Ziyaret

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çaykur Rizespor Kulübü Onkoloji Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

Süper Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Riza Çalımbay ve beraberindeki bazı futbolcular, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji merkezinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

Ziyarette, Çaykur Rizespor’dan Teknik Direktör Riza Çalımbay futbolculardan Ali Adnan, Eren Albayrak, Sercan Kaya, Cenk Ahmet Alkılıç, Florin Cernat ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Hüseyin Karaman, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Şafak Sünbül, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Hasan Türüt ile beraberlerindeki kişiler onkoloji hastalarını ziyaret etti.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Riza Çalımbay, onkoloji hastaları için burada çok güzel bir ortam hazırlanmış ve inşallah bu hastalar burada en kısa zamanda şifa bulacaklardır. Böyle yerlerin olması hem hastalarımız için hem de yakınları için çok önemli. Buna vesile olan herkese bizler teşekkür ediyoruz” dedi.

Bizlerin sadece futbolcu veya sporcu olmadıklarını söyleyen Çalımbay, böyle manevi durumlarda da bulunmamız, yer almamız gerekiyor. Burada tedavi gören tüm hastalarımıza sağlıklı günler diliyoruz, acil şifalar diliyoruz. İnşallah en kısa sürede iyileşirler.” diye konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Hasan Türüt ise; Çaykur Rizespor Kulübüne ve yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Futbolcularımız öncelikle insan olduklarını ve bu tür hastalıkların herkesin başına gelebileceğini söyledi. Bu hassas davranışlarından dolayı hem hocamızı hem futbolcularımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizespor’dan, Çok, Anlamlı, Bir, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı