Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 13:25 Bu haber 601 kez okundu
 
Rizespor dosta düşmana neyin ne olacağını gösterdi.
Diğer Haberi
Rizespor dosta düşmana neyin ne olacağını gösterdi.

OSMAN AŞKIN BAK HASAN KARTAL  

Devre arasında Rizespor’ da tarihi gelişmeler yaşandı. O kadar büyük ve çarpıcı gelişmeler ki…  İnsan ister istemiz içinden “Rizespor yeniden mi dizayn   edildi” demekten kendini alamadı.

 

Sezon başında kurulan yetersiz kadroyla ligin ilk yarısında tarihinin en başarısız dönemini geçiren Rizespor için devre adasında yapılan dizayn ve transferlerle şimdi pırıl pırıl kimsenin yan bakamadığı yan bakmak isteyenin de düzeltildiği bir takım oldu.  Ligin ilk yarısında tek galibiyetini Fenerbahçe’ yi 3-0 mağlup ederek alan Rizespor ikinci devrede oynadığı 9 maçın 7 tanesini kazandı, birinde berabere kaldı tek yenilgisini haksız bir şekilde Fenerbahçe’ ye 3-2 mağlup olarak aldı. Ligin ilk yarısı 12 puanla tamamlayan Rizespor için spor kamu oyu küme düştü diyordu.  Ancak Rize şehri ve Rizespor dosta düşmana neyin ne olacağını gösterdi. 

 

Bunu gösterenlerin yani bu başarının mimarları var. Osman Aşkın Bak ve Hasan Kartal.  Bak, bir yıllık Gençlik ve spor bakanlığı döneminde Rize’ye müthiş spor yatırımları yaptı.  Rize’nin bir spor kenti olmasının temellerini attı. Olimpik yüzme havuzlarından spor salonlarına, sahalara ve amatör sporlara kadar. Saymakla bitmez. Rize’ye çok şey kazandırdı. Bak, Bir yandan da Rizespor ve Pazarspor ile çok yakından ilgilendi. Rizespor’ da önceki başkan Kemal Yardımcı ile fikir ayrılığı yaşamıştı. Buda sıkıntı yaratmıştı. Ancak Kartal ile el ele verdi. Başta ekonomi olmak üzere planlamayı iyi yaptılar. Her şeyi dizayn ettiler. Osman Aşkın Bak, devre arasında transfer için İran’a bile gitti. Hiçbir fedakârlıktan kaçınmadı.Hasan Kartal ile birlikte hayranlıkla karşılanan işlere imza attılar. Bak ve Kartal inanç ve güven ile ucu görünmeyen karanlık tünelleri bile ‘samanyoluna’ çeviren adamlar.  Bununla da Sezonun ilk yarısında bütün derslerden beklemeli olan Rizespor, galibiyet okuluna yeniden yazıldı. Seke seke giden bir takım şimdi söke söke gidiyor. O ilk devrede kanayan dönemleri geride bırakıp kendine yakışır sonuçlar aldı. İşte bu yüzden Osman Aşkın Bak’a ve Hasan Kartal’a ödül vermeliyiz. İnsanlığın Rize’ linin kalbine girmek herkese nasip olmuyor çünkü.

   

Osman Aşkın Bak, Hasan Kartal ve tabi ki Okan Buruk ile şimdi pırıl pırıl parlayan bir Rizespor var. Bu üçlü yapılması gereken ne varsa yaptı. Süper ligin güzel gönler görmeyi hak eden takımı yaptılar Rizespor’u. Kalbe girmek böyle bir şey. 

Emeğe ve takım aşkına sım sıkı sarılan takımın en büyük sırrı: Kimseye benzememek. Bak, Kartal, Buruk ve büyük Rizespor taraftarı ile görkemli yürüyüş sürüyorsa bu güce de bu duruşa da saygı duymak gerekir. Bir devrim yaptılar ve bu devam edecek.  

Alihan TELATAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizespor, dosta, düşmana, neyin, ne, olacağını, gösterdi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı