Haber Detayı
29 Eylül 2013 - Pazar 17:37
 
Rizespor Üzerinden Başbakanımızı Yıpratmaya Çalışıyorlar
Diğer Haberi
Rizespor Üzerinden Başbakanımızı Yıpratmaya Çalışıyorlar

Kurumsallaşma geleceğe ışık tuttu Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baltacı, Karadeniz'e çok özel açıklamalarda bulundu.

Baltacı, Rizespor’u belirledikleri program çerçevesinde daha yukarı taşımak istediklerini ve kurumsallaşma konusunda attıkları adımlarla bunu büyük ölçüde başardıklarını söyledi.

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baltacı, Yeşil-Mavili ekibin şirketleşme konusundan tutunda mali ve idari yapısı hakkında gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Baltacı, “Çaykur Rizespor’da resmi göreve 29 Ocak 2012 yılında başladım. Çaykur Rizespor’un şirketleşmesi ise 2008 yılına dayanıyor. O günlerde büyük sıkıntılar yaşandı. Şadan Kalkavan, Halim Mete, Metin Kalkavan, Mehmet Cengiz gibi ağabeylerimiz başbakanımızın ricasını kırmayarak Ç.Rizespor’u düştüğü çukurdan yeniden eski günlerine, sağlam temeller üzerine ulaştırmak için Rizespor A.Ş. ve Rize inşaat A.Ş.yi kurdular”

Baltacı, “Taraftarlarımız her maçta yönetim istifa, imza kampanyaları gibi eylemlerde bulunuyorlardı. Biz Karadenizliler tez canlı insanlar olduğumuzdan bir an önce başarıya ulaşmak istiyoruz. Bu tepkileri takımlarına aşık oldukları yeşil mavili renklerin bir an önce zirvede görmek istediklerinden olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Her şeyin ilacının zaman olduğunu düşünerek yapılan bu çalışmanın ileride meyvelerini vereceğine inanan kişilerdendim. Elbette ki her doğum sancılıdır. Biz geriye değil önümüze bakmak istiyoruz. Kulübümüz yönetim kadrosu ile profesyonel ve fedakârca görev yapan personelleri ile ileri çok daha umutlu bakıyoruz” dedi. 

Asla amaçlarına ulaşamayacaklar

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baltacı, Teknik Direktör Rıza Çalımbay’la birlikte çıkışlarını devam ettirdiklerini belirtirken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yıpratılmaya çalışıldığını ifade etti. Baltacı, “Takımımız Rıza hocamız ve ekibi ile yakaladığı başarı grafiği Türkiye gündeminde olmasının gururunu bütün Rizeliler olarak yaşıyoruz. Bu gururu yaşayanların başında tabii ki Başbakanımız geliyor. Kendileri son Rize gezisinde kulübümüzü ziyaret ederek onurlandırdılar. Rizespor’umuzun başarısını çekemeyenler takımımız üzerinden Başbakanımızı yıpratmaya çalışıyorlar. Bu kişiler sunu bilsinler ki asla amaçlarına ulaşamayacaklardır” dedi. 

Neden Avrupa kupaları olmasın

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baltacı, “Tesisleşmesini ve kurumsal kimliği tamamlamış bir takım olarak bundan sonraki hedefimiz alt yapımıza gereken önemi vererek Rizespor’a dolayısıyla Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak. Süper Lige çıkan takımların ilk sezonları zor geçiyor. Yeni kurulan bir takım olarak ilk haftalarda kazandığımız puanlar ilerisi için çok güzel bir gelişme olarak görmekteyiz. Belki de Rıza hocamızında dediği gibi bu yıl Avrupa kupalarına katılmak neden olmasın diyoruz” dedi. 

Denizli bizim için dönüm noktası oldu

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baltacı, Teknik Direktör Mustafa Denizli ile büyük başarılar almaya başladıklarını söyledi. Baltacı, “2012-2103 sezonunun 2. devresinde takımımızın başına gelen Mustafa Denizli hocamızın Rize’ye ilk gelişinde taraftarımızın, hocamız ve ekibini coşkuyla karşılanması bizim için dönüm noktası oldu. Denizli hocamızın önderliğinde çıktığımız her maç bizim için güzel günlerin haberci oldu. Sonunda da mutlu sona ulaşmayı başardık” dedi

Takıma olumlu yansıyor

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baltacı taraftarlara da seslendi. Baltacı, “Taraftarımız özellikle 2012-2013 sezonunun 2. yarısından itibaren oynadığımız her maçta üstüne düşen görevi fazlasıyla yapıyor. Takımımıza verdikleri içten destekle rakiplerimizi baskı altında almayı başarıyorlar. Süper Lig de oynadığımız 3 maçta da verdikleri centilmence destekle takımımızın itici gücü oldular. Hele maç sonları futbolcularımızı yanlarına davet etmeleri oyuncularımız üzerinde çok olumlu etki yapıyor. Onlardan isteğimiz önümüzde çok zorlu maçlarda olacak, hiç istemediğimiz sonuçlarda alabiliriz. Oyuncularımıza bu maçlardan sonrada destek versinler. Onlarda takımlarına destek verdikçe takımları da onları mahcup etmeyecek. Rize’ye gelen her takım çekinerek geleceğine inanıyorum”dedi.

(Selman Kutlu) 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizespor, Üzerinden, Başbakanımızı, Yıpratmaya, Çalışıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı