Haber Detayı
03 Haziran 2014 - Salı 12:17
 
Rizesporda Sıkıntılı Günler
Diğer Haberi
Rizesporda Sıkıntılı Günler

Rize' de sıkıntılı günler

Gözler teknik direktör ve transferlerle birlikte kadroda geleceği net olmayan futbolculara çevrildi

Yeni sezona daha güçlü girmek adına çalışmalarını sürdüren ancak henüz teknik direktörünü bir türlü belli etmeyen Çaykur Rizespor’da transfer konusunda yaşanan sıkıntıların ardından gözler kadroda geleceği net olmayan futbolculara çevrildi. Kadrosunda yerli ve yabancı 45 oyuncusu bulunan Yeşil-Mavililer göndermek istediği oyuncuların sözleşmeleri devam ettiğinden istediği hamleleri gerçekleştirmekte zorlanıyor. Geride kalan sezonun devre arasında alınan Görkem Görk'ün sözleşmesi sona erdi. Transfer komitesi başarılı futbolcuya sözlü olarak sözleşmesini uzatmak isteğini iletmesine rağmen henüz masaya oturmadı.

EN AZ ZARARLA

Çaykur Rizespor en büyük sıkıntıyı ise göndermek istediği ancak sözleşmesi devam eden futbolculardan yana yaşıyor. Devre arasında Adanaspor'a kiralık olarak verilen Uche Kulu'nun 2017'ye kadar sözleşmesi bulunuyor. Yine Adana Demir'e kiralık olarak verilen Kaleci Pwalek'in de 1 yıllık daha anlaşması var. Geçen sezonun ikinci yarısında Sıgma Olomouç'a kiralanan Davit Depetris'in de sözleşmesi 2016 yılında sona eriyor. Ayrıca devre arasında İsveç'in Stockholm takımından alınan ama hiç oynamayan Martin Mutamba'nın da 2 yıllık daha mukavelesi bulunuyor. Rizespor, bu üç oyuncuyu en az zararla elden çıkarmanın hesapları yapılıyor.

MASAYA OTURULMADI

Yabancı kontenjanını açmak için öncelikle bu futbolcuları göndermek isteyen Rizespor, henüz hiç biri ile masaya oturup görüşme yapmadı. Sözleşmeleri devam eden ve alacakları parada garanti olan bu futbolcular ülkelerinde tatil yapıyor. Yönetim de kadroda düşünmediği bu isimler için çaresiz bir şekilde beklemeye devam ediyor. Yeşil-Mavililer yabancılarda olduğu gibi yerlilerde de sorun yaşıyor. 3 yıl önce Ç.Dardanel'den 450 bin TL bonservis ücreti ödenerek alınan ancak bekleneni veremediğinden son 2 sezon kiralık olarak verilen İlyas Çakmak'ında 1 yıllık sözleşmesi daha var.

OĞUZHAN’DA BELİRSİZ

Ç.Rizespor'un Mustafa Denizli döneminde Denizlispor’dan sponsor katkısıyla 1.650 bin TL'ye transfer ettiği Oğuzhan Berber'in durumu da belirsiz. Geçen sezon Adana Demir'e kiralanan ve 5 maç ceza alan Oğuzhan'ın 3 yıllık daha sözleşmesi var. Yeni sezonda yeni bir yapılanma içine girmek için kadrosunda ciddi indirim yapacak olan Yeşil-Mavililer yollarını ayırmak istediği bu futbolcuların durumları tam bir arap saçı. Rizespor bu futbolcuları transfer ederken ciddi rakamlarda transfer parası ödemesine rağmen çok düşük rakamlarda kiralık olarak vermek zorunda kalmıştı. Şimdi ise nasıl göndereceğinin yollarını arıyor.

Alihan Telatar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizesporda, Sıkıntılı, Günler,
Yorumlar
Haber Yazılımı