Haber Detayı
07 Haziran 2014 - Cumartesi 12:15
 
RTEÜ 'nin Geleceği Çok Parlak Olacak
Diğer Haberi
RTEÜ 'nin Geleceği Çok Parlak Olacak

REKTÖR KARAMAN:RTE ÜNİVERSİTESİNİN GELECEĞİ PARLAK OLACAK..

Bir Üniversitenin Başarısı YGS ve LYS Sınavları Sonrası Üniversiteye Yerleşen Öğrencilerin Profili;Üniversitenin Lisans Eğitimi Kalitesi ve Üniversitenin Araştırmalardaki Başarısı Önemlidir..

Tula basın: RTE Üniversitesine Rektör olarak ataması yapılan Prf.Dr.Hüseyin Karaman’ı makamında ziyaret ederek tebrik etti.

Tula basın yönetim kurulu başkanı Eğitimci Reşat TULA ve genel yayın yönetmeni Orhan Yazıcılar, Rektör Karaman’dan RTE Üniversitesi’nin çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı ve Yükseköğretim kurulunun önerdiği RTE Üniversitesine bu Üniversitenin rektörlüğünü yürüten Prf.Dr.Hüseyin karaman atanmıştı.

2006 Yılında Rize Üniversitesi adı altında kurulan;şimdiki adıyla RTE Üniversitesinin çiçeği burnunda Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yeşil ile mavinin buluştuğu bir yerleşke alanı içerisinde konumlanmış olan RTE Üniversitesi akademik ve idari birimleri,dalında uzman deneyimli uzman kadrosuyla öğrencilere elinden geldiği kadarıyla yüksek düzeyde eğiti verdiğini ifade eden Rektör Karaman;RTE Üniversitemiz Akademik birim olarak bünyesinde 10 Fakülte 3 Enstitü 4 Yüksek okul ve 7 Meslek yüksek okulu birimleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir..Dedi.

Rektör Karaman:Üniversitemiz olarak Master,doktora,bilimsel yayın ve kitap çıkaran,konferans,sempozyum,çalıştay gibi bilimsel etkinliklerin yapıldığı bir eğitim kurumu konumuna gelmiştir.İnşallah önümüzdeki yıllarda bu tür çalışmaların daha etkin ve aktif duruma gelmesi için proje çalışmalarımıza hız kazandıracağız.Karaman;Önemli sorunları arasında ‘’Eğitim kadrosunun yetersizliği,bunun için gerekli alt yapıya ve sosyal kurumlara ihtiyaç var’’Dedi.

Bir Üniversite için kalite çok önemlidir diyen Rektör Karaman:Bizde kaliteye çok önem veriyoruz,vermeye de devam edeceğiz.dedi.

Ayrıca Şehirle iç içe olacağını ve olmasına da çok önem vereceğini;dolayısıyla daha da büyümesi ve gelişmesi için ekip olarak tüm gayretlerimizi ve de geleceği yakalama yolunda önemli atılımlar gerçekleştireceğiz.Dedi.

Orhan YAZICILAR

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: RTEÜ, 'nin, Geleceği, Çok, Parlak, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı