Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 21:31
 
RTEÜ Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’nde IX.Kariyer Günleri
Eğitim Haberi
RTEÜ Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’nde IX.Kariyer Günleri

RTEÜ Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’nde IX.Kariyer Günleri Deniz Trafik Operatörleri Derneği ile Devam Ediyor… 

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi IX.Kariyer günleri 2 Aralık 2019 Pazartesi günü Deniz Trafik Operatörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı: Kapt.Uğur KARABAY, Başkan Yardımcısı: Kapt.Fuat ATALAR ve Genel Sekreter: Kapt.Deniz TOKDEMİR’i ağırladı. 

 

Deniz Trafik Operatörleri tanıtımı ile sözlerine başlayan Yönetim Kurulu Başkanı: Kapt. Uğur  KARABAY, amaç ve sorumluluk alanları hakkında bilgi verdi.

 

Uğur KARABAY, amaçlarının; bilgi  hizmeti, seyir yardımı hizmeti ve trafik organizasyonu hizmeti vererek deniz trafik emniyetinin ve verimliliğin arttırılmasına katkı sağlamak olduğunu ve ayrıca sorumluluk alanlarının ise Türkiye’deki bütün deniz trafik alanları olduğunu belirtti. Mavi Vatan konsepti ve Denizci Ülke, Denizci Toplum bilinciyle çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

 

Deniz Trafik Operatörleri(VTS)’nin genel çalışma prensiblerine değinen .Fuat ATALAR ve Deniz TOKDEMİR, İstanbul ve Çanakkale Boğazları genel prosedürleri, Gemi-VTS arasındaki ilişkiler ve  trafik planlaması hakkında genel bilgilendirmelerde bulundular.  

 

Sn.Fuat ATALAR, VTS Operatörlerinin kaptan gibi düşünebilen, operatör gibi haraket eden kişiler olması gerektiğini belirtti ve ayrıca Sn.Deniz TOKDEMİR ise VTS operatörü olabilmek için gerekli şartların ve taşınması gereken özelliklerin neler olduğuna değindi. 

 

Oturum, konuklar ve öğrenciler arasında karşılık sohbet havasında soru-cevap şeklinde devam etti. Sn.Uğur KARABAY, Sn.Fuat ATALAR ve Sn.Deniz TOKDEMİR okula gelmelerinden duydukları memnuniyeti ve sıcak karşılanmalarından dolayı hocalara ayrı ayrı teşekkürlerini ilettiler. Oturum, toplu fotoğraf çekimi ile de son buldu.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: RTEÜ, Turgut, Kıran, Denizcilik, Fakültesi’nde, IX.Kariyer, Günleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı