Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:28
 
Selanik'ten yola çıkarılan toprak ve bayrak, Bolu'ya ulaştırıldı
Türkiye Haberi
Selanik'ten yola çıkarılan toprak ve bayrak, Bolu'ya ulaştırıldı

SELANİK'te Atatürk'ün doğduğu evin bahçesinden alınan toprak ve Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan'dan teslim alınan Türk bayrağı, bisikletlilerle Bolu'ya ulaştırıldı.

 

Bolu Belediyespor bisiklet takımının teslim aldığı, 19 Mayıs'ta Samsun'a ulaştırılması planlanan bayrak ve toprağın bir sonraki durağı Karabük olacak. Dün Düzce'de bisikletli grubun Sakarya'dan teslim aldığı toprak ve Türk bayrağı, D-100 Karayolu üzerinden Kaynaşlı ilçesine ulaştırıldı. Selanik'ten Atatürk'ün doğduğu evin bahçesinden alınan toprak ve Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan'dan teslim alınan Türk bayrağı, Kaynaşlı'da Bolu ekibine teslim edildi.

 

Bolu Belediyespor bisiklet takımının teslim aldığı bayrak ve toprak zorlu Bolu Dağı aşıldıktan sonra Karabük'te bulunan ekibe teslim edilecek. Güzergah üzerinde sporcuların yol boyunca güvenliği emniyet güçleri sağlarken, sağlık personelleri de ambulansla yol boyunda sporculara eşlik ediyor. Organizasyon kapsamında Atatürk Evi'nden alınan toprak ve bayrak, Milli Mücadele'nin başladığı Samsun'daki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde takdim edilecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Selanik'ten, yola, çıkarılan, toprak, ve, bayrak,, Bolu'ya, ulaştırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı