Haber Detayı
09 Haziran 2014 - Pazartesi 16:50
 
Şenlikte de Vatandaşları Bilgilendirdiler
Diğer Haberi
Şenlikte de Vatandaşları Bilgilendirdiler

RİZE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ AYDER FESTİVALİNDE

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü Ayder Festivalinde Vatandaşları Bilgilendirdi

 Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü yürüttüğü çalışmalar hakkında 20. Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivaline katılan vatandaşları bilgilendirmek amacıyla stant açtı.

Çamlıhemşin İlçesine bağlı Ayder Yaylası'nda 07-08 Haziran 2014 tarihinde düzenlenen festivalde şenlik alanına kurulan stantta Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar tanıtıldı.

Obesite , Kronik Hastalıklar , Ruh Sağlığı, Çocuk-Ergen ve Kadın sağlığı Birimleri tarafından hazırlanan broşürler halka dağıtıldı. Bebek dostu il Proğramı Çalışmaları kapsamında stant yanında kurulan bebek bakım ve emzirme çadırında annelere ve bebeklere hizmet sunularak anne sütünün önemi vurgulandı. Obesite birimi tarafından sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularına dikkat çekilerek ekip tarafından festival alanında kan şekeri ölçümü yapıldı. 1-7 Haziran İyot yetmezliği Haftası kapsamın da halka iyotlu tuz kullanımın önemi hakkında bilgilendirme yapıldı. Kanser Birimi tarafından hazırlanan broşürler halka dağıtılarak Kanserde erken teşhisin önemi ve KETEM birimi hakkında bilgi verildi. Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği standa destek vererek Dernek çalışmalarını halka tanıttı.

Festivalin ikinci gününde Ayde Yaylası Galer Düzünde kurulan stantta broşür dağıtımı ve bilgilendirme çalışmalarına devam edildi. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Faik Özşahin de stanttı ziyaret ederek yürütülen çalışmalara destek oldu. 

Yapılan çalışma ile ilgili açıklama yapan Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr. Faik Özşahin,  ilimizde yapılan sosyal programlar ve festivallerde  halkımızın sağlığını ön planda tutan Müdürlüğümüzün bulunmaması düşünülemez. Bu tür etkinliklerde bulunmayı ve halkımıza sağlığı ile ilgili tüm bilgileri anlatmayı amaç edindik ve bundan sonra da  bu etkinliklere iştirak etmeyi düşünüyoruz. Özellikle hafta sonu demeden bu işlerde görev alan personelimizi canı gönülden kutluyorum.  Bize bu imkanları sağlayan , personelimize yakın ilgi gösterenlere teşekkür ediyor, bundan sonraki etkinlikler de de halka yönelik bilinçlendirme farkındalık çalışmalarıyla yer alacağız." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şenlikte, de, Vatandaşları, Bilgilendirdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı