Haber Detayı
15 Eylül 2013 - Pazar 16:34
 
Skandal İlanın Faturası Personel Dairesine Kesildi.
Eğitim Haberi
Skandal İlanın Faturası Personel Dairesine Kesildi.

RTE ÜNİVERSİTESİ’NDE “TAYİN VE ATAMALAR” DEVAM EDİYOR

Zaman Gazetesi’nde yayınlanan skandal Sınav ilanının ardından Rektör Arif YILMAZ’ın sürpriz istifasıyla günlerdir gündemde yer alan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ndeki “tayin ve Görevden” alınmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Muhabirlerimizin edindikleri bilgilere göre sözkonusu skandal ilanın hazırlandığı personel dairesi Başkanı Nagihan KAYNAK Rektör Vekili olan Prof. Dr. Hüseyin KAHRAMAN tarafından bu görevinden alınıp Kütüphane Dairesi Başkanlığına gönderildi.

Personel Dairesinin yeni Başkanı da Kütüphane Dairesi’nin Başkanı olan Halil Velioğlu oldu.

Bu arada bu ilanın metnini hazırlayıp basın ilan kurumuna gönderen isimlerden, Şef Vesile Ceylan’da Daire Başkanı gibi bu dairedeki görevinden alınıp Sağlık Yüksekokulu’na memur olarak gönderildi.

Aslen Of’lu olan ve Rize’li ünlü işadamlarından Ali KAYNAK’ın da eşi olan eski Personel Dairesi Başkanı Nagihan KAYNAK ve Memuru Vesile Ceylan hakkında açılan İdari Soruşturmanın Genel Sekreter Yardımcısı Cehri Hut tarafından da yürütüldüğü öğrenildi.

YÖK Tarafından RTE Üniversitesi Rektör Vekilliğine atanan Prof. Dr. Hüseyin KAHRAMAN’ın bir çok sürpriz “atama ve tayinlere” imzalar atmaya devam ettiği öne sürülüyor.

İlk etapta zorla yıllık izne çıkarıldığı iddia edilen Üniversite Genel Sekreteri Ali Rıza Köroğlu’nun izin dönüşü bu görevinden alınmasına ve istifa etmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

EMEKLİLİĞİNİ İSTEYEN ESKİ REKTÖR ARİF YILMAZ’A YAŞ LİMİTİ SORUN OLDU

Önceki gün emekliliğini isteyen eski Rektör Arif YILMAZ’ın yaş sorununun emekliliğine izin vermediği iddia edildi.

55 Yaşında olan Arif YILMMAZ’ın emekli olması için en az 2 yıl gibi bir süre daha Devlet memurluğu yapmasının gerektiği vurgulandı.

Anımsanacağı gibi emekliliğini isteyen Prof. Dr. Arif YILMAZ 5 Ağustos 2013 tarihinde sürpriz bir şekilde istifa etmişti.

HABER: FAİK BAKOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: Skandal, İlanın, Faturası, Personel, Dairesine, Kesildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı