Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 14:31 Bu haber 1286 kez okundu
 
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Eğitim Haberi
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği

Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği 81 İlde Bayraklarla Pekişiyor.

 

Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu imam hatip lisesi fen ve sosyal bilimler proje okulu olarak 81 ilde ve Azerbaycan'da hazırlanan Türk ve Azerbaycan bayrakları sergisi büyük beğeni topladı.

 

Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Bayrak sergisi açılış törenine Ortahisar İlçe Milli İğitim müdürü Şükür Köse, Azerbaycan Sumgayıt İl Milli Eğitim Müdürü Arzu Alızade, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recep aydınçakır, Azerbaycan Sumgayıt okul müdürleri, öğretmlenler ve öğrenciler katıldı.

 

Serginin açılışını gerçekleştiren Müdür Şükür  Köse, iki ülke arasında kadeşliğin önemine vurgu yaparak, "Saygı değer Sungayit Milli Eğitim Müdürüm Arzu Alızade kardeş Azerbaycan'dan buraya kadar lütfetmiş olan çok  kıymetli ve eğitim camiasının güzel insanları, kıymetli öğrencilerimiz çalışmalarda arkadaşlarımız ve sevgili öğrenciler o güzel ve anlamlı toplantıda bizleri bir araya getiren okul etkinlik sorumlusu Azerbaycan koordinatörümüz ve proje koordinatörü Elnare Kurbanzade'ye  ve bütün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"dedi.

 

Müdür Şükür Köse konuşmasını şöyle sürdürdü, "İki ülke arasında kardeşliğin temellerinin atılmasında büyük emeği geçen Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade'yi saygıyla minnetle ve rahmetle anıyorum. Bu mücadeleyi  başından beri yürüten bu süreç içerisinde Azerbaycan'ın Bayraklaşmış devlet adamları rahmetli Haydar  Aliyev ve Ebul feyz Ecibey'i de saygıyla minnetle rahmetle yad ediyorum.

 

MÜDÜR ŞÜKÜR KÖSE, "BİZ KAN VE DAMAR GİBİYİZ"

 

Bu tür eTwinning ve Avrupa Birliği projeleri özellikle Türk Cumhuriyeti ile olan proje ortaklıları bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Biz iki devlet bir millet olarak et ve tırnaktan ziyade kan ve damar gibiyiz. Gönül ister ki bundanki sonra kurmuş olduğumuz Sumgayit Trabzon arasında kurulmuş olan bu köprüyü heryıl  İnşallah yapacağımız faaliyetlerle daha da ileriye taşıyacağız.  Karşılıklı öğretmen ve öğrenci ziyaretleri ile kardeşliğimizin temellerinde daha da sağlamlaşırtıracağız. Bu vesile ile bütün katılımcıları emeği gecenleri buraya kadar lütfetmis  olan Azerbaycanlı kardeşlerimizin hepsini saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.

 

SUMGAYİT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ARZU ALIZADE; "BAYRAKLARIMIZIN BİR ARADA DALGALANMASI BİZLERE GURUR VERİYOR"

 

Öce sizlere Azerbaycan'dan kucak dolusu selamlar getirdik diyerek sözlerine başlayan Azerbaycan Sumgayit Milli Eğitim Müdürü Arzu Alızade, "Türkiye- Azerbaycan ortaklığı bayrak dizaynı sergilerimiz bir çok şehirlerde izledik ve çok gurur duyduk. Bayraklarımızın birarada dalgalanması milletimiz, vatanımız, Türklüğümüz adına büyük bir coşkudur. İki kardeş ülke arasnıda büyük dostlukların, okullar arası işbirliklerinin temelini atıyoruz. Temsil ettiğimiz şehrimizin okulumuz adına herşey için sizlere teşekkür ederim. Azerbaycan -Türkiye işbirliği bu şanlı Bayrakların sevgisiyle ebedi yaşasın. Oklullarımız, öğretmen ve öğrencilerimiz arasında kardeşliği pekiştirdiği için bu projede emeği geçen  herkese çok teşekkür ediyorum."şeklinde konuştu.

 

Okul Müdürü Hilmi Mutlu, sergnin açılışını gerçekleştiren ve progarmlarını onurlandıran başta Azerbaycan Sumgayit Milli Eğitim Müdürü Arzu Alızade ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse ve tüm katılımcılara teşekkür etti.  Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler proje okulu 2016 yılında eTwinning platformuna kayıt olduğunu belirten Okul Müdürü Hilmi Mutlu, " 2019-2020 eğitim öğretim yılı e-twinning okulu seçildik ve bu sayede okulumuz Avrupa'da seçkin okullar listesine girdi.. Okulumuzda 15 öğretmenimiz eTwinning portalinde aktif olarak çalışmaktadır. 81 İlde Şanlı Bayrağım e twinning projesi kapsamında Türk ve Azerbaycan bayrakları proje ortağı öğretmen ve öğrencilerle birlikte hazırlanarak illerimizde sergilenmektedir."şeklinde konuştu.

 

YENİ BİR PROJE YOLDA.

 

Sumgayit 11 Numaralı Okul Müdürü İlahe Hasanlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birlikte kutlamak istediklerini belirterek, E Twining projesi hazırlayarak Trabzon'da öğrencilerle biraraya gelmek istediklerini söyledi. Müdür Hasanlı, proje çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'da, Türkiye-Azerbaycan, Kardeşliği, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Trabzon'da Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği
Yorumlar
Haber Yazılımı