Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 23:46
 
Trump’ın Erdoğan’a mektubu ortaya çıktı. Bakın neler yazmış
Siyaset Haberi
Trump’ın Erdoğan’a mektubu ortaya çıktı. Bakın neler yazmış

Beyaz Saray antetli kağıdına yazılı ve Trump'ın ıslak imzası olan mektubu, ABD'de kendisine en yakın medya organı olan Fox Tv sunucularından Trish Regan paylaştı.


Trump mektupta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD-YPG'nin silahlı birliklerinin başındaki kod adı “Şahin Cilo”, asıl adı Ferhat Abdi Şahin olan, ancak kendisini Amerikalılar'a “General Mazlum Kobani” diye tanıtan teröristle müzakereye oturmasını önerdi.


Trump'ın mektubunun tam metni şöyle;


Sayın Cumhurbaşkanı,

Hadi iyi bir anlaşma yapmaya çalışalım. Siz binlerce kişinin öldürülmesinin sorumlusu olmak istemezsiniz, ben de Türk ekonomisini yok etmek istemem-ki yaparım. Bu konuda yapabileceklerimin küçük bir örneğini Rahip Brunson'da ortaya koymuştum.


Sizin sorunlarınızı çözmek için çok çalışıyorum. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. İyi bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum (Şahin Cilo adlı PKK'lı) sizinle müzakere etmek istiyor geçmişte yapamayacağı pekçok tavizi vermeye razı. Yeni elime geçen, bana hitaben yazdığı mektubu ekte size gönderiyorum.


Eğer bunu doğru ve insani şekilde yapabilirseniz, tarih size olumlu bakacaktır. Eğer. İyi şeyler olmazsa da, size sonsuza kadar şeytan olarak görecektir. Katı bir adam olmayın. Deli olmayın.


Sizi daha sonra arayacağım


Saygılarımla


Donald Trump

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trump’ın, Erdoğan’a, mektubu, ortaya, çıktı., Bakın, neler, yazmış,
Yorumlar
Haber Yazılımı