Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 19:19
 
Umreden dönen Rizeli imam öldü
Rize Haberi
Umreden dönen Rizeli imam öldü

Umreden gelenlerin karantina süresi bir hafta uzatılırken Rize ve bazı bölgelere giden umrecilerin belirsizliği devam ediyor.
 

Umreden dönen Rizeli imam öldü


Umre için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra KYK yurtlarına yerleştirilen ve 14 günlük gözlem süresi dolan vatandaşlardan bazılarında yeni tip Koronavirüs'e (Covid-19) rastlandı.


Sağlık Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, umreden dönen vatandaşların karantina süresi Bilim Kurulu kararıyla bir hafta daha uzatılırken, umre dönüşü karantina altına alına Rizeli imam koronavirüs nedeni ile yaşama veda etti.


Derepazarı ilçesinde defnedilecek


Rize’nin Derepazarı ilçesi Çukurlu köyünden olan imam İhsan GÜNAYDIN umre dönüşü İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.


İmam Günaydın’ın bir yakını ölüm haberini şu şekilde duyurdu.

 

“Umre dönüşü İstanbul da gözlem altında hastanede tutulan Rize ’Derepazarı ilçesine bağlı (Çaklı) Çukurlu köyünden halamın oğlu değerli insan, İhsan GÜNAYDIN hocamızı kaybettik. Allah rahmet eylesin.”


İmam İhsan GÜNAYDIN’ın İstanbul dan gönderilen cenazesi yarın Öğlen namazı sonrası Çukurlu köyünde toprağa verilecek.


İmam İhsan GÜNAYDIN çeşitli televizyonlarda cami derneklerine yardım yanı sıra dini konularda görüşlerini açıklıyordu.


İstanbul Rize hattında virüs tehlikesi


Özellikle son günlerde İstanbul ilinden gelen bazı Rizeli vatandaşların koronavirüsü şüphesiyle gözlem altına alındığı, bu vatandaşların ise, İstanbul ilinde ziyaret ettikleri umreci yakınlarından virüsü kaptıkları biliniyor.

Kaynak: () - Gençağa KARAFAZLI Editör:
Etiketler: Umreden, dönen, Rizeli, imam, öldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı