Haber Detayı
16 Eylül 2013 - Pazartesi 12:05
 
Vali Çakır'dan Yeni Öğretim Yılı Mesajı
Eğitim Haberi
Vali Çakır'dan Yeni Öğretim Yılı Mesajı

İlimiz genelinde on binlerce öğrencimizin yeni bir eğitim ve öğretim yılını idrak etmelerinin mutluluğunu yaşıyoruz. Okullarımızda çocuklarımızın geleceğini şekillendirmek amacında olan öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz arasındaki diyalog köprüsü oluşturmak, yeni eğitim ve öğretim yılının daha huzurlu ve başarılı geçmesinde önemli bir unsur olacaktır.

Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu bir nesil yetiştirmek yolunda, büyük gayret ve heyecan içinde olan öğretmenlerimizin, hazine niteliğindeki çocuklarımızı yetiştirerek, gelecekte kendi eserleri olacak olan öğrencilerimizi topluma kazandırılmasında, kutsal öğretmenlik mesleğinin gereklerini en iyi şekilde yerine getireceklerine olan inancım tamdır.

Ülkemizin geleceğine yapacakları katkılar, bizleri şimdiden heyecanlandıran, geleceğin mimarları olacak olan yavrularımızın gelecekteki eserleri görmek, kuşkusuz ki en büyük mutluluk ve gurur kaynağımız olacaktır. Geleceğimizin güvencesi olan öğrencilerimizin, başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu asla unutmayacaklarını okullarına , öğretmenlerine ailelelerine ve Ülkelerine olan sorumlululukları layıkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

Yeni eğitim ve öğretimin başlangıcında eğitim camiamız tatil döneminde hummalı bir çalışma yapmasına rağmen bazı konularda eksikliklerin ve ihtiyaçların olabileceği bu eksiklik ve ihtiyaçların başta yetkililer olmak üzere okul aile birliklerimiz velilerimizin yakın işbirliği ile eğitim öğretimi aksatmadan tamamlanacağına olan inancımı ifade ederken okullara katkı sağlayan tüm kesimlere ve özellikle geçmişten bugüne desteğini esirgemeyen hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşılabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ederken, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Nurullah Çakır Rize Valisi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Çakır'dan, Yeni, Öğretim, Yılı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı