Haber Detayı
26 Eylül 2013 - Perşembe 16:14
 
Velilerin Üniforma İsyanı!
Diğer Haberi
Velilerin Üniforma İsyanı!

İstanbul’da bazı okulların okul kıyafeti konusunda tek bir firmayla anlaşma yaparak öğrencileri buraya yönlendirmeleri velileri kızdırdı.

Şikayetvar’ın haberine göre, çok sayıda firma olmasına rağmen bazı okulların okul kıyafeti konusunda yalnızca bir firma ile anlaşma yapmasını veliler tepki ile karşıladı.

Milli Eğitim Bakanlığı okul kıyafet veya kıyafetlerinin velilerce belirlenmesine karar verdi. Birçok okulda tek tip kıyafet kararı alındı. Ancak bu kararı alan veliler okul aile birliğinin tek bir firmayla anlaşması üzerine geçen yıl fiyatı 50 lira olan formaların bu sene 113 lira olmasına neden olduklarını belirterek, okul yönetimlerinin kendilerine pay çıkardığını ifade etti.

Okul üniformalarının tek bir firmadan temin edilmesinin, rant sağlamaktan başka bir şey olmadığını ileri süren velilerin şikayetleri şöyle:

“Okul Aile Birliği’nin almış olduğu karar doğrultusunda okul formaları değişti. Anlaştıkları bir mağazada 113 lira’ya satılıyor. Başka hiçbir yerde satılmıyor. Okuldaki yetkililere sorduğumuzda bu işle okul Aile Birliği ilgileniyor deniyor. Müdür yardımcısının haberi yokmuş. Bu nasıl bir iş? Yöneticilerin nasıl haberi olmaz? Çocuklar serbest kıyafetle gitmesin, aralarında ayrımcılık olmasın, forma ile okula gönderelim dedik okul yönetimi hemen kendine pay çıkardı. Bu soyguna bir son verilsin artık geçen sene okul formaları 50 liraydı bu sene 113 lira oldu. Çıkarlarının olmadığını söylemek mümkün mü acaba?”

“Hem kalite kötü hem fiyatlar piyasa göre daha pahalı, öğrenciler arası ayrımcılık olmasın istedik tek tip formayı seçtik, yine mağdur olan biz olduk.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Velilerin, Üniforma, İsyanı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı