Yazar Hazer'den RİZE'de ailelere önemli bir tavsiye
Haber
28 Kasım 2019 - Perşembe 12:15
 
Yazar Hazer'den RİZE'de ailelere önemli bir tavsiye
RİZE'de 2'ncisi düzenlenen kitap fuarına katılan çocuk edebiyatı yazarı Nesrin Hazer ailelere tavsiyelerde bulunarak, "Evimizde kitap okuma alışkanlığımız olursa çocuklarımızda alışkanlık kazanır" dedi.
Kültür Haberi
Yazar Hazer'den RİZE'de  ailelere  önemli bir tavsiye

RİZE'de 2'ncisi düzenlenen kitap fuarına katılan çocuk edebiyatı yazarı Nesrin Hazer ailelere tavsiyelerde bulunarak, "Evimizde kitap okuma alışkanlığımız olursa çocuklarımızda alışkanlık kazanır" dedi.

 

Rize Valiliği'nin desteği ile organize edilen 2'nci Rize Kitap Fuarı, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde açıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fuara, yerli ve yabancı birçok yazar katıldı. Fuara Ankara’dan katılan çocuk edebiyatı yazarı Nesrin Hazer de, çocukların kitaplar konusunda bilinçlendirilip okumaya teşfik edilmesi gerektiğini vurguladı. Hazer, "Çocukların biraz daha bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bunun da okul aile ve yazar üçlüsü ile yapılabileceğini düşünüyorum. Alışkanlıklar ailede başlıyor. Önce bizim evimizde kitap okuma alışkanlığımız olursa çocuklarımızda alışkanlık kazanır. Aileler, ne kadar kitap okursa çocuklarda gördükleri zaman heves ederler. Çocuklarla kitaplar üzerinden konuşulmalı, 'aman o çocuk anlamaz' diye düşünülmemeli, çocuklar kitaplarla mutlaka tanıştırılmalı’’ dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yazar, Hazer'den, RİZE'de, , ailelere, , önemli, bir, tavsiye,
Yorumlar
Haber Yazılımı