Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 08:59
 
Yetkili sendika zam talebini çok makul tuttu
Sendika Haberi
Yetkili sendika zam talebini çok makul tuttu

Memur-Sen Genel Başkan Ali Yalçın, "Sunmuş olduğumuz teklif, rakam ve oran açısından makul ve rasyonel. Büyük Türkiye'den payımızı, Yeni Türkiye'den haklarımızı ve Güçlü Türkiye'den de fırsat ve imkanlarımızı istiyoruz" dedi.


MAAŞ MAKASI DARALMALI


Bu yıl toplu sözleşme masasında taleplerinin detaylarını da paylaşan Yalçın, "Taban aylığına yapılacak zamla, kamu görevlileri arasındaki maaş makasının biraz daha küçülmesini, refah payına yapılacak zamla da enflasyona bağlı geçim derdi konusunda çalışanlarımızın ferahlamasını istiyoruz. Diğer yandan enflasyon sürprizine karşı kamu görevlilerinin ücretlerinin koruma altına alınmasını istiyoruz. Teklifimiz gerçekçidir. Dileğimiz toplu sözleşme sürecinin restorasyon paketi olmasıdır" dedi.


HÜKÜMET REVİZE ETTİ


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 200 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesiyle ilgili daha önce yüzde 5+4 olarak verdiği zam teklifini revize etti. Selçuk, ilk altı aylık dönem için 1 puan artış yaparak, yüzde 6+4 teklifinde bulundu. Memur sendikaları ise teklifi kabul edilemez buldu.


Kaynak: Türkiye Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yetkili, sendika, zam, talebini, çok, makul, tuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı