Haber Detayı
09 Ekim 2013 - Çarşamba 18:18
 
Zavendikli Hoca Rize'de Dualarla Yadedilecek
Diğer Haberi
Zavendikli Hoca Rize'de Dualarla Yadedilecek

ZAVENDİKLİ HOCA DUALARLA YADEDİLECEK 

Rize'nin manevi dinamiklerinden, ilim, ihlas ve gönül adamı Merhum Zavendikli Mustafa Hoca efendi, vuslatının 4'cu yılında 20 Ekim 2013 Pazar günü kabrinin bulunduğu Başaran Köyü(Zavendik) de Saat 10'da düzenlenecek olan çeşitli dini programlarla yad edilecek.

Rize İl Müftülüğü, Rize Belediye Başkanlığı, Güneysu Belediye Başkanlığı ve Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız hoca efendinin kurucusu bulunduğu İrşat Vakfı tarafından organize edilen anma merasimine, Türkiye'nin tanınmış Kur'an-ı kerim hafızları ve yine Türkiye'nin dört bir yanında din hizmetleri veren talebeleri, sevenleri katılmak üzere Rize'ye geliyorlar.

Merhum Mustafa Yıldız hoca efendiyi anma törenine, Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan, İstanbul Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı Kur'an Kursları Başkanı Abdullah Ustaosmanoğlu, Samsun Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan Şenocak, Kurra Hafız Mustafa Yıldız, Kurra Hafız ve Kıraat hocası Ercan Çakıroğlu, Kurra Hafız ve Kıraat hocası Halim Garip, Kurra Hafız Necati Öztürk, Kurra Hafız Emrulllah Köseoğlu ve Kurra Hafız Mustafa Türüt tarafından Kur-an-ı Kerim okunacaktır. Anma programının sunumu, Rize Merkez Vaizlerinden Abdülkerim Çelik yapacaktır. İrşat Vakfı Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada, Merhum Zavendikli Mustafa hoca efendinin ahrete irtihalının 4 'cu anma programı merasimine tüm bay ve bayan vatandaşların davetli olduğunu, anma programının yapılacağı Zavendik (Başaran) köyüne gideceklerin, Rize Belediyesi tarafından verilecek olan otobüs hizmetleriyle, Rize Merkez Şeyh camisinin önünden gündüz saat 9'da hareket edeceği bildirildi.

(B.Ali Kavalcı)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zavendikli, Hoca, Rize'de, Dualarla, Yadedilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı