Güngör ÖKSÜZ Ak Parti Rize'de Kendisi ile Yüzleşmeli.....
Yazı Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 14:12
 
Ak Parti Rize'de Kendisi ile Yüzleşmeli.....
Güngör ÖKSÜZ
gungor@rizeninsesi.net
 
 

Ak Parti Kendisi ile Yüzleşmeli.....


"Zararın neresinden dönersen kardır"desturu yerine zararı görmezden gelip daha üzerine gitmek bir intihar olsa gerek.Ak parti il-ilçe teşkilatları ile bir kısım vekil hatalarını kabul edip gerçeklerle yüzleşilemiyorsa ortada duran sorunların daha da derinleşeceği aşikârdır.


17 yıllık partinin gücünün içinde bir kesim rantçı,ihaleci,muhafazakar görünümüne bürünmüş partiyi içten içe kemiren bazı kişiler kendi egoist kimliklerini Erdoğan'in halk sevgisini kullanarak kapatmaya çalışmalarını toplum artık kabul edemiyor.Parti içerisindeki bazı kişiler cüzdanlari cepleri,çantaları dolmuş müteahhit kangrenine bürünmüş kişiler teşkilatlara sinsice girerek kendi menfaatlerini ön plana tutarak bir seçim darbesi yaptıklarını halk sandıkta ifade etmiştir.


Özellikle Erdoğan ve kurmayları seçim sonuçları üzerinden mesajı aldılar mı? Bilemiyorum fakat parti tabanından yükselen isyanın,sitemin,öfkenin,doymak bilmeyen aç gözlülere duyulan nefretin tepki oyuna dönüştüğünü artık Reis'in fark etmesi gerekir.Bu kitle hem Erdoğan'ı hemde partiyi darmaduman ettiği gerçeği ne kadar saklanabilir.Yarin yine halka ihtiyaç duyabilirsiniz?


Çünkü ezilmiş insanlar yanınızdaydı,marka giyen patronlar değil,teşkilatlarınızın performansına bakarak bunları görün.İster kabul edin ister etmemeye devam edin bugünkü AK Parti 2004 yılı partisi diyebilir miyiz?AK Parti'nin önündeki en büyük sorun içerde'ki rantçı,müteahhit kesimdir.AK Parti kendisini kemiren bu yapıdan acilen kurtulmalıdır.


EYLEM PLANLARI TUTMADI


Gel gelelim Rizemize; AK Parti kadrolarının eylem planları tutmadı. 31 Mart seçimlerinin ardından kaybedilen 4 ilçede geçen dört haftalık sürede Rize Ak Parti teşkilatlari derin bir hezimet sessizliğine büründü. Birçoğu seçim sonuçlarına dair tek bir kelime bile edemedi.


Rize’yı rekor bir oyla alan Rahmi bey Teşkilatlarına adeta önemli bir derste verdi. Zira seçimden seçime ortaya çıkıp, geri kalan zamanlarda teşkilat kapısını bile açamayanlara vatandaş'da cevabını verdi.


Şu ana kadar Rize’de 31 Mart seçimleriyle ilgili hiçbir AK Parti yetkilisi durum değerlendirmesi dahı yapmaması acaba bu başarısızlık onları mahçup ettide, başarı gururunu yaşayamadiklari için karşılaşabilecek sorunlarla yüzleşebilmek ve onların başarısızlığı bir son, hatta olabilecek en kötü son olarak goruyorlar'da sonradan Başarısızlığı olumsuz bir sonuç olarak değil, henüz çözülememiş bir sorun olarak değerlendirmek, kazanılabilecek bir sonuç değildir.Karşılaşılan olumsuz bir senaryoyu tamamen gerçekçi bir bakış açısıyla yorumlamak ve bu durumdan nasıl kurtulabileceğinin kararını verebilme sorumluluğu almak, krizi yönetebilme ve fayda odaklı sonuçlara ulaşabilme yeteneğiniz yoksa eğer,kazanılabilecek en önemli şey bu yükü kaldırabilecek liyakat sahibi kişilere teslim etmek sizler için bir erdem olacaktır.

 
Etiketler: Ak, Parti, Rize'de, Kendisi, ile, Yüzleşmeli.....,
Yorumlar
Haber Yazılımı