Yazı Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 19:02 Bu yazı 891 kez okundu
 
CHP ve İmamoğlu'nun Yumuşak Karnı
Prof.Dr.Şaban ŞİMŞEK
sabansimsek@rizeninsesi.net
 
 

CHP ve İMAMOĞLU’nun YUMUŞAK KARNI! 

 

Aslında “yumuşak” dedik ama sözün gelişi öyle, yoksa konuşanın kimliğine ve sözlerine bakınca hiç de öyle olmadığı götülecektir. 

 

Tamam AK Parti ve MHP tarafı bildiğimiz gibi de... 

 

Ya CHP ve İMAMOĞLU Cephesi!?? 

 

PKK’lı terörist başlarından Bese Hozat PKK, HDP ve (kendince) Kürt halkı adına konuşuyor: 

Özetle; “23 Haziranda antifaşist cephede kim varsa, mesela bu Ekrem İmamoğlu ise onu destekleyeceğiz.” diyor. 

 

Buna karşılık K. Kılıçdaroğlu da “Kim terör örgütüne destek verirse Allah belasını versin” diyor!!? 

 

Kanımca İmamoğlu, eğer seçimi kazanmak, 31 Mart’ta oy kullanmayan 1 milyona yakın İstanbullu’dan oy almak istiyorsa bu konuyu açıklığa kavuşturmalıdır! Kılıçdaroğlu’nun da tabii.  

 

Ama nasıl!? 

 

Bana öyle geliyor ki bu iş Ak Parti’nin çok merak ettiğimiz ama bir türlü kalbimizi mutmain edecek açıklamalarını işitemediğimiz sıkıntılı meseleleri kadar zor, belki de daha zor. 

 

Yok efendim “Bu Bese Hozat denilen kadın MİT parasıyla böyle konuşturuldu. O sadece bir kişi” gibi laflara karnımız tok. Kendilerini akıllı milleti aptal mı sanmasınlar. Millet o örgütü iyi tanıyor artık.  TV’lerde sazlar çalınıp güzellemeler, “HDP-HADEP Türkiye Partisidir” yakıştırmaları yapılan günler gerilerde kaldı artık.  

 

Hem öyle olsa bu kadın terörist  çoktan kendi örgütünce öldürülür bir çukura atılırdı! Zaten sözleri de  ne HDP ne de Kandil tarafından yalanlandı.  

 

İmamoğlu ya da CHP de “olur mu öyle şey, bizim bu eli kanlı örgütün oyuna da, desteğine de ihtiyacımız yok... Hem bugün oy alırsak yarın ne isterler Allah bilir vb.” şeyler söylemedi! 

 

Bu arada bir de destekçilerinden, çözümü demokratik yollarda değil sokakta arayan, bunu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun katıldığı TKP toplantısında , onun huzurunda açıkça dile getiren ve ondan hiç bir tepki de almayan aşırı sol örgütler var tabi! 

 

...Kimse kusura bakmasın; bunları da yazmak, sormak durumundayız. Hepimizin üzerinde 40 bin şehidimizin kanının hakkı ve de çocuklarımıza ve ülkemize sağlam bir gelecek hazırlamak yükümlülüğü var çünkü. 

 

Evet, özellikle o 1 milyon seçmen ki bunların çoğu Ak Parti küskünü ve kararsızlardır, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’ndan açık ve net cevaplar bekliyor...  

 

Şunu da unutmasınlar; Ak Parti’den alınamayan mezkur cevaplar kendilerini temize çıkarmıyor. Ak Parti’nin eksikleri, yanlışları,  günahları CHP’ninkilere perde olmuyor yani. 

 
Etiketler: CHP, ve, İmamoğlu'nun, Yumuşak, Karnı,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı