Prof.Dr.Şaban ŞİMŞEK HEDEF GÖZETMEKSİZİN, ‘’BİLEREK’’ ÖLDÜRDÜLER!...
Yazı Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 08:37
 
HEDEF GÖZETMEKSİZİN, ‘’BİLEREK’’ ÖLDÜRDÜLER!...
Prof.Dr.Şaban ŞİMŞEK
sabansimsek@rizeninsesi.net
 
 

Evet, ahmak, taşeron, proje terörist  örgüt DEAŞ’ın elebaşı Bağdadi’nin öldüğü artık DNA testi ile de kesinleşti. 


İyi de oldu.. Çünkü sözde İslam adına yaptıkları/yaptırdıkları, tıpkı El Şebap, Boko Haram adlı olmayasıca örgütler gibi tarihin en sefil olanlarındandı. 


Bunda hiç bir şüphe yoktur. 


Ancak burada atlanmaması gereken önemli bir nokta/sorun/soru vardır; Bağdadi’nin El Kaide lideri Bin Ladin ve çocuklarının tıpkısının aynisi olan öldürülme şekli/sahnesi/senaryosu için Amerikan sığır çobanının (Cowboy) yaptığı açıklamalar  doğru, ve yeterince  inandırıcımıdır?  


Doğrusu bu konuda benim ciddi şüphelerim var. Açıklamaların doğru olma ihtimali her haberden sonra daha da zayıflıyor. 


Konuyu baştan ele alırsak, özetle...  


DEAŞ Batılı istihbarat teşkilatlarınca (MOSSAD da bunlara dahildir.) kurulmuş, hiç bir tecrübeleri yokken yine yüzde yüz onların desteğiyle bir iki haftada Irak’ın ve Suriye’nin üçte birinden fazlasını neredeyse tek kurşun atmadan ele geçirmiş, artık büyümesi yeterli görülünce İslama karşı geliştirilen fobinin ötesinde dünya kamuoyunda kökten nefret uyandırabilmek için Guantenamo kıyafetleri içindeki Batılı insanların kafalarını kameralar önünde(!) bıçakla kesmiş... 


Bütün bunların sonunda , zemin müsait hale gelince, sığır çobanı daha önce Irak’ın işgalinde kullandığı “olmayan kitle silahları” yerine bu sefer daha somut bir şeyi, DEAŞ’ı bahane ederek bir kez daha malum coğrafyaya girdi, YPG-PYD’ye de TIR’lar dolusu, ağır silahlarla her türlü desteği vererek onlara sözde  (uydu) bir devlet kurdurmaya kalktı...  


Ancak işler istediği gibi gelişmemiş. Önce  Rusya, sonra Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı operasyonlarıyla Türkiye güçlü şekilde o coğrafyaya girince de kendileri adına vekalet savaşçılığı yapan ( PYD-YPG-PKK) teröristleri anında satmış ve (petrol kuyuları hariç) savaş sahnesinden  pılıyı pırtıyı toplamış. 


Evet hikaye böyle idi… 


Ama geride  mutlaka yapılması gereken bir iş vardı... Amerikan başkanlık seçimlerine güçlü girmek için elzem olan…  Tam zamanıydı; DEAŞ elebaşısı BAĞDADİ öldürülmeli, Cowboy ulusal kahraman olmalıydı!..   


Nitekim öyle de oldu... Bu arada bir de sığır çobanlığından alınma meselesi gibi daha acil bir durumu da vardı Cowboy’un tabi! 


Eh! Bu durumda haberin dünyaya müjdelenmesi de onun hakkıydı(!) elbette: “Kaçış tüneli gibi bir yerde sıkıştırıldı, kaçamayacağını anlayınca üstündeki patlayıcı yüklü yeleğin pimini çekti ve kendini havaya uçurdu” gibi bir şeyler dedi! Patlamada bir eşi ve üç çocuğunun öldüğünü de ilave etti! 


Rusya “Olay yerinde uçaklar ve helikopterler görüldü dedi! 


Bir gün sonra olay yerinin görüntüleri gösterildi TV’lerde; yerle bir olmuş kocaman bir ev enkazı!!! Sonrasında ise Bağdadi’nin beden parçalarının denize gömüldüğü haberi yer aldı ajanslarda!? 


Sığır çobanının ilk açıklamasında; “askerlerimiz Bağdadi’yi dört helikopter, iki İHA ile izlediler. Sonra askerlerimiz yere indi, yakın takibe geçti.  Onu sıkıştırdılar. O da Kaçamayacağını anlayınca...” demişti! 


İşte tam da bu noktada tutarsızlıklar fena halde sırıtmaya başlıyor... 


Evet, din ve mücadele anlayışı çok ters ve samimi bir Müslümanca asla kabul edilemez olsa da Bağdadi’nin inancı intihar etmesini hele de çocuklarını öldürmesini-katletmesini yasaklıyordu... Ama olsundu; Amerika’nın ‘’çocuk katili’’ olacak hali yoktu ya!!? 


Koca evin bir bombalı yelekle  enkaz haline gelemeyeceği gerçeğinin de bir önemi yoktu!.. Çünkü Amerika sivil öldürmezdi, kadın öldürmezdi, çocuk öldürmezdi! Tıpkı Bin Ladin’in çocuklarını, eşlerini öldürmediği gibi!!  


..Evet, onlara göre öyle ama benim kanaatim hiç de öyle değil. Çünkü her bilgi-bulgu-görüntü Bağdadi’ye fazlasıyla hak ettiği  ölümü tattırılırken, yanında kadınların, çocukların da olduğu gözetilmeksizin hedef, yani içlerinde bulundukları ev  çok muhtemelen helikopterlerden atılan tahrip gücü çok yüksek silahlarla berhava edilmiş, kadın ve çocukların korunmalarına dair hiç bir özen gösterilmediğini ortaya koymaktadır. 


Kanımca, Cowboy Bağdadi’nın cezasını bulmasında ne kadar haklı ise eş ve çocuklarının öldürülmesinde de o kadar haksız ve de suçludur. 

 
Etiketler: HEDEF, GÖZETMEKSİZİN,, ‘’BİLEREK’’, ÖLDÜRDÜLER!..., ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
11 Temmuz 2020
AYASOYYA, AYASOFYA!..
07 Temmuz 2020
RİZE'Yİ İDARE EDENLER HAKLI, ENGİN DURSUN HOCA HAKSIZDIR!
10 Nisan 2020
BEN ÇOK ÜMİTLİYİM: KOVİD’TEN VERDİĞİMİZ KAYIPLAR 7-10 GÜN SONRA AŞAĞILARA DÜŞECEKTİR!
09 Nisan 2020
KORONA CEPHESİNDEN GÖZLEMLER; UMUT DOLUYUM AMA...
15 Mart 2020
Ne kadar AHLAKSIZ BİR MİLLET OLDUK! Yazıklar olsun!
15 Ocak 2020
İMAMOĞLU AÇIKLAMAK ZORUNDADIR?
27 Aralık 2019
BİLMEDİĞİM İÇİN SORUYORUM! KANAL İSTANBUL VE RİZE ŞEHİR HASTANESİ!!
11 Aralık 2019
R.T.E. ÜNİVERSİTESİ VE DİNGO'NUN AHIRI!?.
05 Aralık 2019
Sayın Sağlık Bakanımız, "Artık Şehir Hastanelerini Devlet Yapacak!" demiş!?.
18 Kasım 2019
Turşu’nun Çeşidine Siz Karar Verin ve Sakın Dama Çıkmayın!!
16 Kasım 2019
KÜLLİYE DESTANİ- 2
01 Kasım 2019
ŞABAN ŞİMŞEK’İN MESLEKİ ALANDAKİ ÜÇÜNCÜ KİTABI ÇIKTI..
22 Ekim 2019
O KADAR DA DEĞİL! ELEŞTİRELİM, TAMAM DA EHL-İ SALİP’TEN DE OLMAYALIM!..
10 Eylül 2019
LÜTFEN RİZE’YE BU (NİTELİKLİ) HAİNLİĞİ YAPMAYIN!
02 Eylül 2019
S.O.S. değil S.Y.S. (2)
26 Ağustos 2019
"S.O.S." değil "S.Y.S." Yani, "Canınızı Kurtarın!" (1)
15 Ağustos 2019
BİRİLERİ AKP’arti’ye YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ YAPTIRIYOR!
29 Temmuz 2019
REKTÖR ATAN(MA)MASI KONUSUNA İYİ GİDECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İKİ GÜZEL SÖZ/ VECİZE/ŞİİR
17 Haziran 2019
2023 Büyük “Rize-Trabzon Savaşı!” ya da Ülkenin Geleceği!?.
15 Mayıs 2019
CHP ve İmamoğlu'nun Yumuşak Karnı
08 Mayıs 2019
23 Haziran seçimlerini Kim Kazanacak?
12 Nisan 2019
İktidar Yeniden Bir "Diriliş Kadrosu" Oluşturabilir Mi?
Haber Yazılımı