Yazı Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 19:55
 
Kurucu Ak sakallıların İftar Buluşmasi Neden Rahatsızlık Verdi?
Güngör ÖKSÜZ
[email protected]
 
 

Kurucu Ak sakallıların İftar Buluşmasi Neden Rahatsızlık Verdi?

 

Zorlanacağım bir konuda, kolay yazma mecburiyetindeyim.Karar vermeden önce kendimi teste tabi tuttum. Ak Parti Rize İl kurucu gençlik kolları kendi arasında verdiği iftar yemeği yönetici konumundaki bazı arkadaşlara rahatsızlık vermiş.


Arkadaşlar zor süreçten geçildiğini birlik beraberlik mesajı vermiş ama yemek nasıl bir rahatsızlık vermiş anlamış değilim? Cevabını sevgili okurlarım benden önce verdiğinize eminim.Benim cevabım; dilimin de, kalemimin de kemiği olmazda.  


Bahsettiğim durum; mensubu olduğum Ak Parti tarafınca yapıldığında görmezden gelmek, umursamamak, savunmaya çalışmak benim tarzım değil. Mübarek günlerde haksızlık karşısında susmanın, dilsiz şeytanlık olduğunu daha fazla idrak etmek zorundayım. Tersi bir yaklaşım benim adımada, içinde adalet olan ve bu davada emeği olan  Ak Parti’ye de saygısızlık olur. 


Bu tarz rahatsizliklar karşısında  şoke olmuş durumdayım ayni yolda olduğu zannedilen bu arkadaşların nasil bir rahatsizlik duyduklarını bilemiyorum ama bizleri rahatlatacak, tatmin edecek bir sebebleri vardır herhalde? “ Eski kurucu arkadaşlar bir vefa yemeği düzenlemiş yönetici konumundaki arkadaşlarımız neden böyle bir yemekten rahatsız olduklarını bilemiyorum. 


Fakat algılayamadığım 19 yıl arayıp sormadığınız ve 3 ay gibi bir sürede eski gençlik kolu başkanlığı yapmış ve daha sonra görevden alınmış,dağılmış bir teşkilatın sosyal yapısını toparlamış,hemde kendisinden sonraki yaşanabilecek sosyal sorunlara köklü eserler birakan teşkilatın tercübesinden, birikiminden  faydalanmıyorsun'da 3 ay görev yapmış bir kişinin tercübesinden faydalanıyorsunuz?


Ak parti bir halk hareketidir.O koltukların kavramını dahi algılayamıyorlarsa hakkını vermiyorsa bu bizim  suskunluğumuzun nedenı olamaz. Sukut, ikrardan gelelim desem kabul edilemez. O halde sessiz kalıp, unutturmaya çalışarak, en az hasarla atlatma yolunu seçmiş bulunmaktayım.


Kendime çuvaldız batırmadan önce karşı tarafı iğnelemek olmaz.Bunu yaparken “Bizim bu tür iftar yemeklerini yanlış bulduğumuz söylenemez. İmkanları olsa da keşke kendileri  yapsa bu tarz organizasyonlari ” sözleriyle ajitasyon tercih etmeleri yakışmamış.Davasina sahip çikan kardeşlerimizin düzenlemiş olduğu iftar yemeği onlara rahatsizlik vermiş.


Eğer korkunuz o yapiştiğiniz koltuklar ise onlar kimsenin tekelinde değil gördüğunüz bu davada o kardeşleriniz! Ne kadar zor şartlarda mucadele vererek sizlere teslim etti.


Sizler kurucu kardeşlerimizi küstürmek kaybettirmek isteyebilirsiniz onlar sizler gibi ben değil bu davaya nasil yükseltebiliriz derdinde ler,sizler bunu göremeyecek kadar vefa sizsiniz Onların yediğimiz bir, içtiğimiz bir, yolumuz bir, yüreğimiz bir…” sözleri var vefa adına hepimiz Ak Parti’ye vefasızlık yapmış duruma düştük, düşürüldük dertleri var sizler onu bilemezsiniz  Nasıl yaparsınız  bilmiyorum ama bu durumu tamir etmek sizlere düşmezmiydi? Aksi halde vefa diyerek gösterdiği vefasızlığın altında ezileceksiniz.Kendilerinin düzenlemiş oldukları iftar yemeğine imkanim olsaydı keşke bende katilabilseydim. 


Bir kurucu olarak… Müsterih olun. Durmak yok, yola devam kardeşlerim..

 
Etiketler: Kurucu, Ak, sakallıların, İftar, Buluşmasi, Neden, Rahatsızlık, Verdi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı