Yazı Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 13:04
 
RİZE'DE HERKES KONUŞUYOR BİR TEK O SUSUYOR
Bayram Arif TURAN
[email protected]
 
 

Cumhuriyet tarihimizin gelmiş geçmiş en uzun süre , Rize İl Kültür ve Turizm il Müdürlüğü görevinde bulunan İsmail HOCAOGLU müdürümüz,  Tarihi rekoru egale edilmeyecek şekilde görev ifa ediyor. Aynı koltukta AK Parti iktidarı ile başlayıp devam eden, Türkiye de ne bir siyasetçi ne de bir bürokratin olmadığının da altını çizmeliyim. 
 

Sayın HOCAOĞLU müdürümüz liderliğindeki il teşkilatı, ne etliye ne sütlüye karışmadan işlerini  yürütüyor da, ilimiz Kultur Müdürlüğü  turizm yönünden bölgemizin tarihi ve iklim koşulları yayla turizmi kültürel şenliklere öncülük etmede yetersiz kaldığı her kes tarafından bilinmesine rağmen ne siyasi irade müdahale ediyor (umurun da değil) nede ilin kanaat önderleri  konuyu gündeme taşıyor  Beyler, siyasetciler,STK liderleri  Çay bitttiiiiii, tutunacak tek geçim kaynağımız turizm duyarlı olalım lütfen.Bu yıllar heba edilmeyecek kadar önemli, Hava limanı yapılıyor turizm deki sıkıntıları bir an önce aşılmali , vakit, kısa,  yerli ve yabancı turistlere en iyi hizmeti sunmak için ne bekleniliyor???????????


Gecen yıl ilimize bir milyona yakın yerli ve yabancı turist geldi. Sayın müdüre soruyorum????????


Turizm müdürlüğü işletme belgeli tesislere, işletmelere, seyahat acentelerine, otellere, lokantalara, denetim yaptınız mı yaptınız sa ne sıklıkta yaptınız?


Denetleme yapılırken,,,,Üstte yazdığım işletmelere cezalar kestiniz mi, özellikle Turizm Bakanının geçmişte bağlı bulunduğu turizm şirketi acentesine ceza kesil dimi?Kesilmisse tahsil edildimi? 


Ayder de fahiş fiyatlarla gelen yerli ve yabancı turizmcilere hizmet veriliyor, bunun önünü almak için ne gibi çalışmalarınız oluyor?


Bu il artik turizm ili,Ramazan ayı sıcak turizm sezonuna denk geliyor,özellikle turizm sezonun da turist tik belgeli marka işletmeler lokantalar kapatıyor gelen turistler  çok ça bunun rahatsızlığını esnafa anlatarak dert yaniyor, en azından bir marka lokanta işletmesinin iki uc yilda bir dönüşümlü şehirde acık olmasın da ön ayak olamaz mısınız. Dini boyutundan bahsetmeyiniz,bu olay yıllar sonra Rize iline karşı kötü propaganda olarak döneceğini biliyorsunuz sanırım.


Hemşin bölgesi doğa harikası bir bölgemiz lakin ikili ilişkilerinizde kullanarak muhteşem Ovıt havzasını da turizm e kazandıracak çalışmalarda neden bulunmazsınız. Bakan yardımcısı Hemşin bölgesinden olması münasebetiyle bütün yatırımların o bölgeye kaymasını bu il insanı kabul edemez Hava limaninin o bolgeye yakin olusundan kaynaklaniyor aciklamasinda bulunma hakkiniz yok .Eyyyy siyasetciler ,ikizdere vadisi ne üvey evlat muamelesi yapma luxsunuz olmamali,.Sayin Mudur....Hemşin ilçesinin WC sine para aktariliyorsunda muhteşem Tarihi eser Rize kalesinin yolunun yapımın da turizm teşvikli para neden bulamıyorsunuz.Her seyi belediyeden mi bekliyorsun.Anti parantez Anlamis da degilim, Kale yolundaki, bir ahırı istimlak edemeyen siyasi  irade nasıl kentsel dönüşüm yapacak oda başka bir köşe yazısı tabii kide.


Sayın MÜDÜR, İlimizin 12 bölgesinde harika şenlikler düzenleniyor  bunların bazılari Dağ horozu senligin den  tutun da,Doğa şenliği,Plaka mağarası,Çay festivali,Mezra, yayla şenliklerine kadar bunca şenlikler festivaller yapilirken sizin kurumunuzu ilgilendiren ,bizzat içinde olmanız gereken şenliklerde duyarsız oluşunuz anlaşılır bir şeymi? 


Bu duyarsızlığınız umarım Çayeli Kütüphanesi binasının elinizden alınmasına neden olmaz. O kütüphane gençlerimizin lise ve üniversite gençlerinin nefesidir, bina sakat olabilir lakin o binanın yerine göz koyanlar da olabilir. Umarım binanıza arsanıza sahip çıkarsınız. Takipçisiyim.


Hiçbir şey yapamıyorsanız barı il kültür merkezin de , bizim bilmediğimiz göremediğimiz duyamadigimiz etkinlikler yapiliyordur,Allah aşkına, il müdürlüğün önüne ışıklı bir pano yaptırın kı, bilsin bu millet bu halk binadaki etkinliklerinizi.Varsa etkinlikler Günlük,haftalık ,tiyatro panel konferanslardan kongrelerden  haberdar olalım,,,,Müdür bey: Siz den başka, turizm konusun da, yatırımlar babında her kes konuşuyor, artık sizde bir çıkın da   konular hakkında bir açıklama yapın be müdürüm.Ha ,,,, ,Müdürlüğünüzün önündeki dekoratif çaylar da geçiyor, toplayın onları bi zahmet.


SAYGILARIMLA.

 
Etiketler: RİZE'DE, HERKES, KONUŞUYOR, BİR, TEK, O, SUSUYOR,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
02 Temmuz 2020
BAŞKAN METİN'İN KOLTUKDAKİ BİR YILI
19 Haziran 2020
ÜRETİCİLER İSYANDA SAYIN MÜDÜR...
18 Haziran 2020
İTHAL-KAÇAK ÇAY GERÇEĞİ
10 Haziran 2020
RİZE'DE PARK VE BAHÇELER BAKIMLI MI?
04 Haziran 2020
SAYIN ALİM BU VEBAL KİMİN?
29 Mayıs 2020
RİZE BUNU BAŞARAMAZSA KARA GÜNLER YAKINDIR
21 Mayıs 2020
RİZE'DE HEDEF ADAM. VURUN ABALIYA MİSALİ
15 Mayıs 2020
TEBRİKLER SAYIN VALİ, TEBRİKLER SAYIN AVCI... BELEDİYE?
08 Mayıs 2020
Sayın Valim, Sayın Vekillerim , Sayın yetkilier...
28 Nisan 2020
ÇAY BARONLARI BU HALDE İKEN .. RİZELİLER GİBİ DEĞİL !
19 Nisan 2020
COVİD 19 GELİŞMLERİNİ RİZE'DE SOKAKTAN DUYMAK İSTEMİYORUZ
03 Nisan 2020
HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
27 Mart 2020
LİNÇ GİRİŞİMİ RİZELİLERE YAKIŞIR MI ?
14 Mart 2020
RİZE'DE ARTIK TÜNELİN ÖTESİ BERİSİ YOK.
13 Şubat 2020
RİZELİNİN SESİ RİZE HALKININ KALEMİYİM
07 Şubat 2020
MAKAMDA HAKARET YAKIŞMADI BEYLER
22 Ocak 2020
Sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları çözülmez,
10 Ocak 2020
ÇEVRE YOLU ÖLÜM YOLU MU ?
05 Ocak 2020
RİZE'DE CHP evet.İYİ PARTİ evet.SAADET evet. YAZICI İletecek.
23 Aralık 2019
HAKKINI HELAL ET KASKETLİ HALİL BAKIRCI
17 Aralık 2019
Sayın vekilim Avcı’ya
25 Kasım 2019
REİSİMİZİN RİZE'DEKİ VAATLERİ ENGELLENMİYOR MU
12 Kasım 2019
Kadınlarımız kızlarımız için böyle söylemlerde nasıl bulunursun.
26 Ekim 2019
Rize'nin önünü kesmek için yapılan bir yatırım.
12 Ekim 2019
BİR EYYYY'de BASKAN SAKAL 'a
04 Ekim 2019
AK PARTİNİN RİZE'DEKİ ULAŞTIRMA VİZYONU
19 Eylül 2019
ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ İÇİN RİZE HEBA EDİLEMEZ
19 Eylül 2019
Gözümüzün nuru ÇAYKUR'un paketleme fabrikasin'da neler oluyor.
08 Eylül 2019
AK PARTİ RİZE İL TEŞKİLATINA SORUYORUM
02 Eylül 2019
CHP RİZE İL BAŞKANINA SORUYORUM
07 Ağustos 2019
MÜJDELER OLSUN ,ÖLÜM YOLU ÇEVRE YOLU HIZLANACAKTIR.
07 Ağustos 2019
YETERRR ÇEKİN ELİNİZİ ÇAYKURDAN
22 Temmuz 2019
U12.BASKET MACI . RİZE 29 FILISTIN 42
29 Mayıs 2019
Rize'de Kentsel Dönüşüm Sessizce Yapılmalı
29 Mayıs 2019
GÜNAHKARSNIZ
15 Mayıs 2019
YAŞAYAN TARİH DEĞİRMENCİ.
01 Mayıs 2019
Rize Tarım il müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum..
18 Nisan 2019
CHP... Rize İl Genelinde Başarılı olamadınız
11 Nisan 2019
İmdat Sütlüoğlu
04 Nisan 2019
Rize Türkiye Şampiyonu mu ? Bir bakalım......
Haber Yazılımı