Güngör ÖKSÜZ "Rize'den Ankara'ya Mesaj Var"
Yazı Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 19:13
 
"Rize'den Ankara'ya Mesaj Var"
Güngör ÖKSÜZ
gungor@rizeninsesi.net
 
 

"Rize'den Ankara'ya Mesaj Var"


AK Parti seçmeni Ankara'ya mesaj gönderdi.Rizedeki Temsilcileriniz,Kibriti yaktı ormanı tam yanacakken bu halk yetişti.Bu halk Rahmi Metin hariç,Reis sızı çok seviyoruz ama teşkilatlarınızı,bürokratlarınızı çok şımarık bunları gözden geçirin dedi.
Rize seçmeni Rahmi Metin 72,99 oyunu verirken, Belediye Meclisi;57,52  İl genel meclisi ;59.88 oy alirken elindeki 4 belediyeyi de kaptirarak Birilerine dökme su ile değirmen dönmeyeceğini onlara bu seçmen bir boşlukta yürüdüklerini hatırlattı.

 

Teşkilatların örgütlenmiş dostlar ve kurgulanmış ekran görüntüleri ile bu işlerin yürümedigini hatırlattı. “Acemi” gördükleri kurucu politik kadroları hedef alarak“Eski”leri silerek yeni kadrolar yapanlar öte yandan eskilerin fikrinden istifade etmedıler.Bu Temsilcilerimiz bir beyin envanteri yaparlarsa,daha önce bir çok kez yazılarımda yaşanacaklari dile getirdim fakat dostlarimiz ehliyet ve liyakat sahibi olanlara makam vermeyerek kendi adamlarını bir yerlere yerleştirme derdindeydi malesef.. Ankara’daki dostlariyla  taşları yerinden oynattilar.Fakat,Rize seçmenini hesaba katmadılar“Rahmi Metin"sayesinde bir yıkımdan Ak parti  kurtarıldı.

 

Yeni bir üst bürokrat gelince hemen ziyaretler, hediyeler, Media, STK, siyaset, işadamı, kanaat önderi kim varsa adamı kuşatıyorlar. Herkes sanki birbirinden habersiz gibi belli kişileri övüyor, belli kişiler hakkında yalan, iftira ne verse söylüyorlar. Şehre üst düzey biri gelse karşılayanlar arasında onlar vardır. Hatta en öndedirler. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemezler. Bu lanet olası adamlar kaşıkları belinde dolaşan tipler. Her yerde de varlar. Bunların her hangi bir görüşüde yok.  


Mesela birinden söz ediyorlar adamin gitmediği parti kalmamış, tabii şimdi o kişileri merak ediyorum nerdedir aceba? Harika tipler, herkes ikna ediyorlar. Onlar da bu insanlara nasıl kanıyorlarsa. Bu işte bir terslik var ama! Bir anda “Kıraldan fazla kıralcı” olu veriyorlar ve sonra kıral adına racon kesiyorlar. Terör estiriyorlar. Bir anda muteber adam olu veriyorlar, dün nasıl “Kurucularin defterlerin'den sildilerse,bugün de yine işbaşındaydılar! Bakın,bugün nasil eş dost meclis listeleri aday yaptıysalar, bu adayların bir hedef kitlesi yada seçmeni varmı diye bakmadılar? Bunlara sırf eşim dostum diye yardım ettiylerse şimdi siyasi, bürokratlarla beraber bedel ödemek zorundadırlar. Sizlere denmedi mi ki “Eşe,dosta yardım etmeyin, sonra ateş size de dokunur”. Kibir küpü, ehliyet ve liyakat sahibi olmayanlara makam verenler Yaptıklarının cezasını çekmelidirler.

 

İşte bunun için bizler  sizleri şeytan aldatmasın” diye uyarıyorduk.İl adaylarınızı dostlarinizla beraber belirledınız. İlçeleri,Belediye Meclisleri var. Belli bir özen yok değil, güzel, doğru isimlerimi belirledik yanlışmı doğrumu bakmadiniz.Yanlış adamlara kim kefil oluyor, bu işe kim aracılık ediyor onlara baktınizmi?İlçe ve belediye meclisleri için de aynı şekilde hassasiyet gösterdinizmi?

 

Yoksa bu seçimde başari sağladik,yok Türkiye birincisi oldukmu?  diyeceksiniz!kimse övünmesin bu seçimde seçmen size şunu dedi.Rahmi beyle devam reis sızı çok seviyoruz ama teşkilatlarınızı ve bürokratlarınızı çok şımarık çok Kıbırlı buluyoruz bunları bir gözden geçirin dedi.

 
Etiketler: "Rize'den, Ankara'ya, Mesaj, Var",
Yorumlar
Haber Yazılımı