Yazı Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 11:03
 
SAYIN ALİM BU VEBAL KİMİN?
Bayram Arif TURAN
[email protected]
 
 

SAYIN GENEL MÜDÜRÜM…..

      
MÜDÜRBEY… Haliyle Artvin'den Giresun‘a kadar Yaş çay Hasadı yapılan geniş bölgede,  çay yaprağının hangi bölgelerde  olgunlaştığını bilemezsin doğaldır, haklısın da. Sizlerin gözü kulağı bu bölgelerdeki Fabrika Müdürlerü ve Tarım kısım Müdürleridir. Şayet, bölge arazilerinden gelen bilgiler doğrultusunda kampanyayı geç  açmışsanız, sizleri yanıltan görevlileri görevden alınız. Şayet siz hiçbir çalışanınıza danışmadan kampanyayı geç açmışsanız, sıkıntı yaşayan üreticilerin vebalı sızındır.

 

Bütün üreticiler bilir ’ki,  Kemalpaşa'dan Of’a kadar sahil şeridinde çay erken gelir, kampanya erken açılıp bu sahıl bölgeleri rahatlardı. Sonrasında üst bölgeler hasada başlayınca birkaç gün kontenjan avantajı bu bölgelerdeki üreticiye sağlanmış olunurdu. Bu geçen yıla kadar her Genel Müdür zamanında bu böyle olmuştur. Kampanyanin geç açılma kararı  eğer ki bizzat sizin hiç kimseye danışmadan almış olduğunuz kararsa ,bilesinki bizlerin içinden çıkan Yusuf Ziya ALİM Bey, üreticiyi üzmüştür. Kampanyanın erken acılması Sahil kesimini rahatlamasina, üst bölgelerinde kontenjansiz bir kaç gün çay vermesine vesile olurdu. Bu kampanyanın geç açılmasının sonucunda her bölgede çay aynı anda gelmesine neden oldu ki, üreticilerinde; çay geciyor korkusundan acımasız kapıtalıst savunucularının  voleler  vurulmasına neden olduki ÇAYKUR idareci ve Müdürü krizi iyi idare edememesinin sonucunda bunlar yaşanıyor..

        
TİÇARET BORSASI:

   
Sayın Mehmet ERDOGAN bey, Çay taban fıyatı beklentinizi açıklandığında bu yılın zor geçeceğini düşünerek, beklide size bu ilde destek veren tek kalemim (sizi sürekli eleştirmeme rağmen). Fakat bazı üyelerinizin alım kampanyasından memnunmuşsunuz lütfen açıklayınız, bilsin bu üretici..

          
BORSA MEÇLİS BAŞKANI:

     
Resul OKUMUŞ bey, Görsel ve yazılı basında sürekli takıp ettim sizi ve açıklamalarınızi, bu ilin yaş ve kuru çayin kurtuluş reçetelerini alt altta bütün samimiyetinizle ifade ettiğinizi düşünüp, Ticaret Borsası hakkındaki olumsuz düşüncelerimden arınmama neden olmuştunuz.  Öyle ki, söylemlerinizde öyle samimi idiniz kı üç beş Ma..s.uz kaçak çay ithal edenlerden dolayı, her sanayıcı yanı bızler, töhmet altına kalıyoruz diye ifadelerde de bulundunuz. Yaş çay alımı yapan sanayıcılar hakkında ne açıklama yapacaksınız bekliyoruz.

             
ZIRAAT ODASI ve MUHTAR DERNEGİ:

       
Sayın PALIÇ,  Siz, açıklamalarınızda kapalı toplantılarda alınan kararları açıklayın deme lüksünüz yok, siz bu üreticinin gözü kulağı sesisiniz. Çıkıp sizleri aldatan yanı üretiçileri verdiği sözleri yerine getirmeyenleri açıklayınız, sizin nezdinizde üreticileri aldatan kimlerdir bilelim. Sizin Aydın, Mugla veya Herhangı çayla ilgisi olmayan birileri gibi acıklama yapmamalısınız.

      
Sayın SAKAL,

 

Toplantılarda kim ne dedi, Kimler verdiği sözleri tutmadı gibi açıklamada bulunamazsınız.  Sizler bu ülkede halkın oylarıyla seçilen halkı bilgilendirmesi gereken halkın sorunlarına neşter vurmasına çalışan köprü vazifesindeki şahsiyetsiniz.  Olmadı başkan olmadı, çıkın sözünde durmayanları, sizleri, sizlerin nezdinde o toplantıda bulunanları yanıltan kimlerdır acıklayınız. 

          
GELELİM CAYKUR'DAN SONRA EN BÜYÜK SANAYICIYA ‘’’DOĞUŞ,,,,

      
Sayın, Süleyman ve Alpaslan KARAKAN. Dedeniz (Karamer dede rahmet olsun ruhuna) Rize’nin en büyük yaş çay üreticisi ayni zamanda Celepçi idi. Köyünde ve yedi para köyü kıtlık zamanda yediren MÜSEF dostu idi.  Allah aşkına dedenize hiç mi çekmediniz. Kapitalizmin en acımasız uygulamasını komşularınıza hemşerilerinize ne diye uyguluyorsunuz. Evet, ilimize anımsanmayacak hizmetlerde bulundunuz hiç süphesiz  bundan sonra da bulunacaksınız. Fakat, Özel sektör fabrikalarının  dinamosu olduğunuzdan mı nedir, bu alım kampanyanızın üreticilerin bedduasına neden olduğunu duymazmısınız.   Sayın KARAKANLAR LÜTFEN, sizden sadece bu nezih halk ın istediği, sizlerin çalıştırdığınız insanlardan ve bayilerinizden istediğidir, fazla bir şey istenmiyoruz, nedir bunlar. Hatırlatayım. Ticaret Ahlakı, etik değerlere uygun adil ve sağlam değerlere oturmuş işbirliği. Toplumsal değerlere saygılı, çevre ve insan değerlerine duyarlı, yasalara tümüyle bağlı, helal ürün paketleme ve satış ticaret anlayışı.  Sayın DOĞUŞ sen bunları istiyorsun da hangi birini üreticiye uyguluyorsun.

 

Kuru çayın yoksa nasılsa temin ediyorum diyorsun ÖYLEMİ…. Yapma, yapma, bu millet bir kere hımmmmm derse, ters yüz olursun. Oynama bu milletin rızkıyla.

     
Sayın ALİM bey... 

 

Pazarlama departmanının iyi çalışmadığından, Özel sektör çay fabrikalarına çay satışı yapıyorsun. Bu satış işlerini gözden geçirmeni dileriz. Özel sektöre satılan kuru çayin kar marjınıda gelecek nemanın vadesini de biliyoruz. Pazarlama departmanındakı her çalışanı lütfen sahaya sürünüz, oturarak mal satılmaz. Özel sektöre satılan her kuru çay rekabet gücünü hem ÇAYKUR hem de diğer özel fabrikalar nezdinde olumsuz etkiler.

 

Lütfen Lütfen  Tembelliktir Özel çay Fabrikalara  kuru çay satışı .SAYGILARIMLA. 

 
Etiketler: SAYIN, ALİM, BU, VEBAL, KİMİN?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
02 Temmuz 2020
BAŞKAN METİN'İN KOLTUKDAKİ BİR YILI
19 Haziran 2020
ÜRETİCİLER İSYANDA SAYIN MÜDÜR...
18 Haziran 2020
İTHAL-KAÇAK ÇAY GERÇEĞİ
10 Haziran 2020
RİZE'DE PARK VE BAHÇELER BAKIMLI MI?
29 Mayıs 2020
RİZE BUNU BAŞARAMAZSA KARA GÜNLER YAKINDIR
21 Mayıs 2020
RİZE'DE HEDEF ADAM. VURUN ABALIYA MİSALİ
15 Mayıs 2020
TEBRİKLER SAYIN VALİ, TEBRİKLER SAYIN AVCI... BELEDİYE?
08 Mayıs 2020
Sayın Valim, Sayın Vekillerim , Sayın yetkilier...
28 Nisan 2020
ÇAY BARONLARI BU HALDE İKEN .. RİZELİLER GİBİ DEĞİL !
19 Nisan 2020
COVİD 19 GELİŞMLERİNİ RİZE'DE SOKAKTAN DUYMAK İSTEMİYORUZ
03 Nisan 2020
HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
27 Mart 2020
LİNÇ GİRİŞİMİ RİZELİLERE YAKIŞIR MI ?
14 Mart 2020
RİZE'DE ARTIK TÜNELİN ÖTESİ BERİSİ YOK.
13 Şubat 2020
RİZELİNİN SESİ RİZE HALKININ KALEMİYİM
07 Şubat 2020
MAKAMDA HAKARET YAKIŞMADI BEYLER
22 Ocak 2020
Sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları çözülmez,
10 Ocak 2020
ÇEVRE YOLU ÖLÜM YOLU MU ?
05 Ocak 2020
RİZE'DE CHP evet.İYİ PARTİ evet.SAADET evet. YAZICI İletecek.
23 Aralık 2019
HAKKINI HELAL ET KASKETLİ HALİL BAKIRCI
17 Aralık 2019
Sayın vekilim Avcı’ya
25 Kasım 2019
REİSİMİZİN RİZE'DEKİ VAATLERİ ENGELLENMİYOR MU
12 Kasım 2019
Kadınlarımız kızlarımız için böyle söylemlerde nasıl bulunursun.
26 Ekim 2019
Rize'nin önünü kesmek için yapılan bir yatırım.
12 Ekim 2019
BİR EYYYY'de BASKAN SAKAL 'a
04 Ekim 2019
AK PARTİNİN RİZE'DEKİ ULAŞTIRMA VİZYONU
19 Eylül 2019
ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ İÇİN RİZE HEBA EDİLEMEZ
19 Eylül 2019
Gözümüzün nuru ÇAYKUR'un paketleme fabrikasin'da neler oluyor.
08 Eylül 2019
AK PARTİ RİZE İL TEŞKİLATINA SORUYORUM
02 Eylül 2019
CHP RİZE İL BAŞKANINA SORUYORUM
07 Ağustos 2019
MÜJDELER OLSUN ,ÖLÜM YOLU ÇEVRE YOLU HIZLANACAKTIR.
07 Ağustos 2019
YETERRR ÇEKİN ELİNİZİ ÇAYKURDAN
22 Temmuz 2019
U12.BASKET MACI . RİZE 29 FILISTIN 42
19 Haziran 2019
RİZE'DE HERKES KONUŞUYOR BİR TEK O SUSUYOR
29 Mayıs 2019
Rize'de Kentsel Dönüşüm Sessizce Yapılmalı
29 Mayıs 2019
GÜNAHKARSNIZ
15 Mayıs 2019
YAŞAYAN TARİH DEĞİRMENCİ.
01 Mayıs 2019
Rize Tarım il müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum..
18 Nisan 2019
CHP... Rize İl Genelinde Başarılı olamadınız
11 Nisan 2019
İmdat Sütlüoğlu
04 Nisan 2019
Rize Türkiye Şampiyonu mu ? Bir bakalım......
Haber Yazılımı