Yazı Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 20:42 Bu yazı 558 kez okundu
 
YAŞAMI GÜZELLEŞTİRMEK
İlyas Ülkü Tuğcu
ilyasulku@rizeninsesi.net
 
 

Değerli okuyucu kardeşlerim.Sizlere,sevgi,saygı,selamlar.. 


Haftalık yazılarımı aksattım. Peşinen ÖZÜR. Planlı ve proğramlı yaşamayı ilke edinmiş bir kişiyim. Oğlumun düğünü, Rize Briç Spor Kulübü Takımını Antalya Konyaaltı Yaz Takımlar Şampiyonasına götür. Derken zaman içerisinde etkinliklerim aşırı bir yoğunluk kazandı. 


Evet günümüz ve çağın koşullarında çocuğunu büyütüyorsun, yetiştiriyorsun ve gün geliyor herkes evine. Sevinmek mi lazım ,üzülmek  mi?  Biz yine iki eş  aynı evde  SESSİZ-SEDASIZ yaşamaya  devammm. Sağ  olsunlar iftarda geliyorlar. Yalnızlıkla ilgili bir şiirimi anımsadım. 


                   Ben  yine  meçhul, 

                   Kalbim  yine  masum. 

                   G Ö Z L E R İ M : 

                   Yağmurlu havadaki, 

                   GÜNEŞİ   andırıyor, 

                   DEĞİL  Mİ  ? 

                   Tanımayabilirsin…… 


Evet günümüz koşulları  böyle.Eskiden kız evden giderdi. Gelin gelirdi. Şimdi ikiside aynı. Bir tarafta onur ve gururla kurulan yuvalar. İşte insan orada MUTLULAŞIYOR. Diğer tarafta sessizlik ve yalnızlaşma  yavaş-yavaş alışıyorum.. Kızın odası, oğlanın odası. İşte yaşam bu. Yine de  BİN ŞÜKÜR. Yaşantımızı  güzelleştirmek ve ya çirkinleştirmek elimizde.Kendimize ait bir  süreç. Bütün  acılara  dayanılır. Yeterki  ekmeğin  olsun. 


Sonuç olarak şunu söyleyebilirim.YAŞAMAK GÜZEL BİR OLUŞUM.SEVMEK VE SEVİLMEK GÜZEL BİR DUYGU. Bu güzelliği yapacak ve yaşatacak kişinin kendisidir. Uzlaşı ve barışçıl kültürümüz eksik olsa bile. Hoş görü, sabır anlayış temel ilkemiz olmalıdır. Konuşmalarımızda ve düşüncelerimizi anlatımımızda birleştirici, barıştırıcı, uzlaştırıcı olmalıyız. Geçmişin hatalı ve olumsuzluklarını ortaya dökmekle uzlaşı OLMAZ. Yepyeni ve pırıl, pırıl bir sayfa açmakla uzlaşı olur. Tek düşünceyle uzlaşı olmaz. Çok düşüncelerin asgari müştereklerde ve ortak paydayı bulmada uzlaşı olur. 


Değerli okuyucu kardeşlerim.Antalya’da Rize Briç Spor Kulübü olarak katıldığımız Yaz Takımlar Şampiyonasında  4  galibiyet ve 6 mağlubiyet aldık. Yaz Takımlar Şampiyonasına T Ü R K İ Y E’ M İ Z İN 50  güçlü takımı katıldı. TAKIMIMIZ:Ülker TUĞCU (KAPTAN)  İlyas Ülkü TUĞCU, Şener TUĞCU, Ahmet BİRİNCİ, İhsan BİRİNCİ ve Nuri Eftal BEKAR  briç sporcularından oluşmuştur. 


Bütün sporcu kardeşlerime  teşekkür ediyorum.TBF Başkanı  NAFİZ  ZORLU’YA, eşi  Milli sporcu  FERDA ZORLU’ya ve Milli Sporculara ,diğer katılan takım sporcularına  sonsuz TEŞEKKÜR EDİYORUM. 


Güzel RİZE’mizi  Her zaman ve her yerde en iyi ve en güzel bir şekilde temsil ediyoruz. 


TBF  bazında ve iller,kulüpler bazında sevilen,saygı duyulan ve hoşgörülü bir kulüp olduk. 


Saygı ve sevgilerimle. 


Hayırlı bir RAMAZAN  diliyorum. 

 
Etiketler: YAŞAMI, , , , GÜZELLEŞTİRMEK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı