BAKAN BAK OLAYI KÖKTEN ÇÖZDÜ. GSB'DE 3 BAŞLILIK SONA ERDİ.

Genel 8507 kez okundu.
 

BAKAN BAK OLAYI KÖKTEN ÇÖZDÜ. GSB'DE 3 BAŞLILIK SONA ERDİ.

BAKAN BAK OLAYI KÖKTEN ÇÖZDÜ. GSB'DE 3 BAŞLILIK SONA ERDİ.
Gençlik ve Spor Balkanlığı'nda yaşanan birleşmenin ardından taşra teşkilatındaki  3 başlı görüntü. (SPOR, YURTLAR VE GENÇLİK MERKEZLERİ) l Bakan Osman AŞKIN BAK'ın  olaya el koyması ile olamsı gerektiği şekliyle sonuçlandı. Bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı Disip Amirleri Yönetmeliği ile Taşra Teşkilatında  İlçelerdeki tüm personelin didiplin amirileri geçte olsa  İlçe Gençlik ve Spor Müdürü olarak tanımlandı. Ülke genelinde zaman zaman işleyişte sıkıntılara sebebp olan bu durum Disiplin amirleri Yönetmeliğinin yayınlanması ile birlikte  Bakanlık Tekilatının  kurumsal anlamda  yakın zamanda daha da güçlenmesine kesin gözü ile bakılıyor  Gençlik ve Spor Bakanlığından: GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI  DİSİPLİN AMİRLERİ YÖNETMELİĞİ   Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Gençlik ve Spor Bakanlığında görev yapan Devlet memurlarının disiplin amirlerini belirlemektir. Kapsam MADDE 2- (1) Bu Yönetmelik, Gençlik ve Spor Bakanlığının merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre görev yapan Devlet memurları hakkında uygulanır. Dayanak MADDE 3- (1) Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 124 üncü maddesi ile 29/4/2021 tarihli ve 3935 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe konulan Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliğinin 5 inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. Disiplin amirleri MADDE 4- (1) Bu Yönetmelik kapsamında görev yapan Devlet memurlarının disiplin amirleri Ek-1 sayılı Cetvelde gösterilmiştir. Disipline ilişkin usul ve esaslar bakımından uygulanacak mevzuat MADDE 5- (1) Disipline ilişkin usul ve esaslar bakımından, 657 sayılı Kanun ile Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği hükümleri uygulanır. Yürürlükten kaldırılan yönetmelik MADDE 6- (1) 15/5/2019 tarihli ve 30775 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır. Yürürlük MADDE 7- (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. Yürütme MADDE 8- (1) Bu Yönetmelik hükümlerini Gençlik ve Spor Bakanı yürütür.
BAKAN BAK OLAYI KÖKTEN ÇÖZDÜ. GSB'DE 3 BAŞLILIK SONA ERDİ.

Gençlik ve Spor Balkanlığı'nda yaşanan birleşmenin ardından taşra teşkilatındaki  3 başlı görüntü. (SPOR, YURTLAR VE GENÇLİK MERKEZLERİ) l Bakan Osman AŞKIN BAK'ın  olaya el koyması ile olamsı gerektiği şekliyle sonuçlandı.

Bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı Disip Amirleri Yönetmeliği ile Taşra Teşkilatında  İlçelerdeki tüm personelin didiplin amirileri geçte olsa  İlçe Gençlik ve Spor Müdürü olarak tanımlandı.
Ülke genelinde zaman zaman işleyişte sıkıntılara sebebp olan bu durum Disiplin amirleri Yönetmeliğinin yayınlanması ile birlikte  Bakanlık Tekilatının  kurumsal anlamda  yakın zamanda daha da güçlenmesine kesin gözü ile bakılıyor 

Gençlik ve Spor Bakanlığından:

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI  DİSİPLİN AMİRLERİ YÖNETMELİĞİ

 

Amaç

MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Gençlik ve Spor Bakanlığında görev yapan Devlet memurlarının disiplin amirlerini belirlemektir.

Kapsam

MADDE 2- (1) Bu Yönetmelik, Gençlik ve Spor Bakanlığının merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre görev yapan Devlet memurları hakkında uygulanır.

Dayanak

MADDE 3- (1) Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 124 üncü maddesi ile 29/4/2021 tarihli ve 3935 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe konulan Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliğinin 5 inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Disiplin amirleri

MADDE 4- (1) Bu Yönetmelik kapsamında görev yapan Devlet memurlarının disiplin amirleri Ek-1 sayılı Cetvelde gösterilmiştir.

Disipline ilişkin usul ve esaslar bakımından uygulanacak mevzuat

MADDE 5- (1) Disipline ilişkin usul ve esaslar bakımından, 657 sayılı Kanun ile Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği hükümleri uygulanır.

Yürürlükten kaldırılan yönetmelik

MADDE 6- (1) 15/5/2019 tarihli ve 30775 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır.

Yürürlük

MADDE 7- (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 8- (1) Bu Yönetmelik hükümlerini Gençlik ve Spor Bakanı yürütür.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi